Ev karantinasında sıkı denetim yapın

banner37

Dikmenliler elektronik bileklik takılarak başlayan ev karantinası uygulaması nedeniyle endişeli… KIBRIS’a konuşan köy halkı yetkililere çağrı yaptı

Ev karantinasında sıkı denetim yapın
banner90
banner99

Ceren ÖZBİL-Eniz ORAKCIOĞLU

“YEREL YÖNETİMLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”… Dikmenliler, ev karantinası uygulaması nedeniyle tedirginlik yaşadıklarını anlattı. Dikmenlilere göre; bu konuda yerel yönetimlere önemli bir görev düşüyor ve ev karantinasında olan kişilerin kurallara uyup uymadığının sıkı bir şekilde denetlenmesi gerekiyor.

Ülkede Koronavirüse karşı alınan önlemler çerçevesinde elektronik bileklikle ev karantinası uygulamasına geçilirken, vatandaşlar ise bu durumdan son derece tedirgin…

   Vatandaşlara göre; ev karantinasında olan kişilerin kurallara uyup, uymadığının, eve misafir kabul edip, etmediğinin sıkı bir şekilde denetlenmesi gerekiyor.

   Konuyla ilgili KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Dikmenliler, ev karantinası uygulaması nedeniyle tedirginlik yaşadıklarını anlattı.

   Dikmenlilere göre; bu konuda yerel yönetimlere önemli bir görev düşüyor ve ev karantinasında olan kişilerin kurallara uyup uymadığının sıkı bir şekilde denetlenmesi gerekiyor.

Dikmenliler ne dedi?

Cengiz Topel Ak:

   Salgın nedeniyle ben çok tedirgin olmadım. Gerekli önlemleri aldım ve bu nedenle de tedirgin değilim. Herkesin gerekli tedbirleri alması gerekiyor. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmalıdır. Tüm halka da çağrım bu yöndedir, herkes kurallara uysun.

Hasan Yorgancıoğlu:

banner134
   Vaka sayıları artıyor. Benim endişem ev karantinasının başlaması ile ilgilidir. Bu konuda sıkı denetim yapılması gerekiyor. Sıkı denetim yapılmazsa tehlikeli olur. Bu nedenle yetkililere çağrım sıkı denetim yapmaları yönündedir.

İbrahim Şekerci:

   Tedbirleri alıp, kurallara uymak çok önemli… Biz bu kurallara uyuyoruz. Hâlâ kapalıyız ve kurallara uyuyoruz. Ev karantinası ile ilgili de denetimlerin yapılmasını istiyoruz. Burada yapılacak denetimler çok önemlidir. Aksi halde olumsuz durumlarla karşılaşabiliriz. 

Kemal Platin:

   Parası olan yaşayacak parası olmayan yaşamayacak, şartlar zor… Her şey ekonomiye dayalı… Şimdi ev karantinası başlıyor. Bu konuda sıkı denetim yapılmalıdır. Bu yönde endişelerimiz var. Biri geldiğinde kiminle görüşüp, görüşmediği nereden bilinecek. Bu konuda gerekli alt yapı oluşturulmalıdır.

Ahmet Efendi:

Herkesin kurallara uyması gerekiyor. Şimdi ev karantinası başlıyor ve bu bizi endişelendiriyor. Bu konuda sıkı denetim olmalıdır. Belki ev karantinasında olanlara bileklik takılacak ancak bu konuda yapılacak denetim de son derece önemlidir. Belediyelere de bu konuda önemli bir görev düşüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75