Evde yok yok

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü, başkentte bir eve düzenlediği operasyonda, ‘eroin’, ‘kokain’, ‘hintkeneviri’, ‘sentetic cannabionid’ ve antika tabanca ele geçirdi

Evde yok yok
banner90

Emine UYSAL

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, Lefkoşa’da 27 yaşındaki Mehmet Ali Ulçay’ın evine yaptığı baskında yaklaşık 20 gram hintkeneviri, 3 gram kokain, bir gram eroin ve bir gram da sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile ağızdan dolma gubur olarak bilinen antika bir silah ele geçirdi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde eroin, kokain, hintkeneviri, sentetic cannabionid, ithal, alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan Mehmet Ali Ulçay, Zümrüt Toklu ve Ömer Zateroğulları dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Kaan Kurtbir, 16 Temmuz’da Devlet Sosyal Konutları Kermiya’da ikamet eden Mehmet Ali Ulçay ve Zümrüt Toklu’nun evinde 20 gram hintkeneviri, 3 gram kokain, 1 gram eroin, 1 gram sentetic cannabionid ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ile uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 80 Euro ile 2 bin 695 TL’nin bulunarak emare alındığını kaydetti.

banner9
Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlı Mehmet Ali Ulçay’ın yatak odasında bir adet silah bulunduğunu ve emare alındığını belirtti.

Kurtbir, yine zanlı Mehmet Ali Ulçay’ın tasarrufunda Suboxon isimli içinde uyuşturucu olduğuna inanılan hap bulunarak emare alındığını söyledi.

Kurtbir, zanlı Mehmet Ali Ulçay ve Zümrüt Toklu’nun konu maddeleri Mayıs ayı ile 16 Temmuz 2018 tarihleri arasında zanlı Ömer Zateroğulları’ndan aldığının belirlendiğini söyledi.

Kurtbir, zanlı Mehmet Ali Ulçay’ın verdiği gönüllü ifadesinde eroin türü uyuşturucu maddeyi Güzelyurt’ta bir şahıstan aldığını belirttiğini ancak bu kişinin cezaevinde tutuklu olduğuna vurgu yaptı.

Kurtbir, ATM ile cep telefonları dökümlerinin incelenmesi gerektiğini belirtti.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapan Kurtbir, zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme talebi onayladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 08:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108