banner6

Evin üstüne ağaç düştü

banner37

Güzelyurt’ta etkili olan sağanak yağış ve fırtına nedeniyle birçok yere yıldırım düştü, ağaçlar yerinden söküldü, elektrik telleri koptu

Evin üstüne ağaç düştü
banner8

AĞAÇLAR DEVRİLDİ… Güzelyurt’ta dün gece vatandaşlar korku dolu anlar yaşadı. Şiddetli fırtına nedeniyle birçok bölgede ağaçlar devrildi, yollar trafiğe kapandı. Trafo üzerine ağaç devrilmesi sonucu elektrik telleri koptu, bölge bir süre elektriksiz kaldı. Güzelyurt’ta sakin Mustafa Volkan’a ait evin damına ise ağaç düştü ve evin tavanını delerek, içeriye girdi. Volkan, “Gördüğümüz manzara karşısında ailece şok yaşadık. Ölümden döndük” dedi.

Güren TİLKİ

Güzelyurt’ta etkili olan sağanak yağış ve fırtına büyük zarara neden oldu. Birçok yere yıldırım düştü, bir evin üstüne ve yolların içerisine ağaç düştü.

Şiddetli fırtına ve ağaçların dallarının kopması sonucu elektrik telleri yerinde söküldü bazı bölgeler uzun saatler elektriksiz kaldı.

Korku dolu anların yaşandığı bölgede vatandaşlar, yaşananlar karşısında şok oldu.

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Güzelyurt Belediyesi, Güzelyurt Kaymakamlığı, polis, itfaye ve asker sabaha kadar bölgede çalışma yaptı.

banner134

Devrilen ağaç,

tavanı deldi

Güzelyurt’ta Kazım Karabekir Sokak’ta Mustafa Volkan’a ait evin damına şiddetli fırtına nedeniyle ağaç düştü, tavanı deldi.

KIBRIS’a konuşan Volkan, uyudukları esnada korkutucu gürültüyle uyandıklarını belirterek evin tavanının çöktüğünü ve ağaç dallarının evin içine girdiğini söyledi.

Volkan, “Gördüğümüz manzara karşısında ailece şok yaşadık. Ölümden döndük” dedi.

Elektrik telleri koptu

Özgün Faruk’a ait fabrikanın bulunduğu bölgede de yine elektrik trafosunun üzerine devrilen ağaç, elektrik tellerini kopardı, bölge saatlerce elektriksiz kaldı.

Güzelyurt Sosyal Sigortalar Dairesi yanında, Güzelyurt eski Lefke anayolunda ağaçlar devrildi, yol trafiğe kapandı.

Belediye ve askerin çalışmasıyla, ağaçlar yol içerisinde kaldırıldı ve yeniden trafiğe açıldı.

Aydınköy’de her yağmur sonrası suyla dolan alt geçit yine göle döndü.

Yoğun su nedeniyle köye araçlı geçişlerde sıkıntı yaşandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88