Evinde de uyuşturucu bulundu

banner37

Girne Polis Müdürlüğü’ne ispat-ı vücut etmeye uyuşturucu etkisinde giden ve arabasında da uyuşturucu bulunan Gabriel John Odoh ile kız arkadaşı Kizito Obino Okeye’ye uyuşturucu veren Damıen Mahamba Mushitu da tutuklandı.

banner87
Evinde de uyuşturucu bulundu
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

İspat-ı vücut yükümlülüğünü yerine getirmek amacıyla Girne Polis Müdürlüğü’ne giden ve davranışlarından şüphelenilerek, park halinde kiralık araçta yapılan aramada tasarruflarında 3 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan Gabriel John Odoh ile arkadaşı Kizito Obino Okeye’nin uyuşturucuyu satın aldıklarını iddia ettikleri 28 yaşındaki Damıen Mahamba Mushitu da tutuklandı.

Narkotik ekibi, Mushitu’nun tasarrufunda ise 4 gram hintkeneviri türü olduğuna inanılan madde buldu.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Mushitu, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gökan Asafoğulları huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Mehmet Bayram’ı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayram, 16 Temmuz’da Girne Polis Müdürlüğü’ne ispat-ı vücut yükümlülüğünü yerine getirmek amacıyla giden ve davranışlarından şüphelenilerek, park halinde bulunan kiralık aracında yapılan aramada tasarruflarında 3 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan Gabriel John Odoh ile arkadaşı Kizito Obino Okeye’ye yapılan sorgulamada, söz konusu uyuşturucu maddeyi zanlı Damıen Mahamba Mushitu’dan aldığının tespit edildiğini söyledi.

Bayram, mahkeme kararıyla zanlı Damıen Mahamba Mushitu’ya ait ikametgâhta arama yaptıklarını belirterek, söz konusu zanlıya ait yatak odasında 4 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile yaklaşık 100 miligram ağırlığında tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin emare olarak alındığını ifade etti.

Meseleyle ilgili söz konusu zanlının dahil olduğu bölümün yeni başladığını belirten Bayram, zanlının söz konusu uyuşturucuyu nereden aldığının henüz belirlenemediğine dikkat çekti.

Haftasonu olduğu için bahse konu uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin laboratuara gönderilemediğini belirten Bayram, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Zanlı Damıen Mahamba Mushitu’nun avukatı mahkemede söz hakkı alarak, Gabriel John Odoh ile arkadaşı Kizito Obino Okeye’nin müvekkili ile arasında husumeti olduğundan dolayı polise ismini verdiğini iddia etti.

Yargıç Gökan Asafoğulları, meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığını ve zanlının serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceğini söyleyerek, zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2018, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108