banner6

Evinde tabanca ve şarjör bulundu

banner37

Evinde tabanca ve şarjör bulundu
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK
   Gazimağusa’da kaldığı evde, kendini korumak için 60 bin TL’ye satın aldığını iddia ettiği kanunsuz tabanca ve şarjörüyle suçüstü yakalanan A.A. aleyhine mahkemeden 1 gün tutukluluk emri alındı.

   İhbar üzerine yakalanan zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı.
   İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Raif Safa’yı tanık kürsüsüne çağırdı.
   Tanık polis Raif Safa, zanlıyı, alınan ihbar üzerine, 20 Temmuz’da, 15 Ağustos Bulvarı üzerindeki ikametgahında tespit edip, kanunsuz ateşli silah tasarrufu ve taşıma suçundan suç üstü tutukladığını söyledi.
   Raif Safa, zanlının ikametgahında, huzurunda, 11.40-12.30 saatleri arasında yaptığı aramada, merdiven boşluğunda, 1 adet siyah renk 8 mm çapında tabanca ve tabancaya ait şarjörü bulup emare zapt ettiğini anlattı.
   Safa, gönüllü ifade veren zanlının, konu tabancayı temmuz ayı başında, tanımadığı bir şahıstan, kendisini korumak amacıyla 60 bin TL karşılığında satın aldığını beyan ettiğini belirttikten sonra ifadenin teyit ve tekzibini yapacağını mahkemeye aktardı.
   İncelenmesi gereken kamera kayıtları ve alınması gereken tanık ifadelerinin bulunduğuna vurgu yapan tanık polis, gerekli araştırma ve soruşturmayı yapabilmek için mahkemeden süre talep etti.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104