Evinde uyuşturucu çıktı

banner37

Akova’da komşusunun 7 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanıp, mahkemenin teminat şartlarını yerine getiremediğinden Merkezi̇ Cezaevi’nde bulunan 45 yaşındaki N. D.’nin evinde arama yapıldı

Evinde uyuşturucu çıktı
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK
Akova Köyü’nde komşusunun 7 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanıp, mahkemenin teminat şartlarını yerine getiremediğinden Lefkoşa Merkezi̇ Cezaevi’nde bulunan 45 yaşındaki N. D.’nin evinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından arama yapıldı.
Polis ekiplerinin köy muhtarı huzurunda mahkeme emri gereği konu evde yaptığı aramada, N. D.’nin uyuşturucu ziraatı yaptığı da ortaya çıktı.
Cezaevinde hükümsüz tutuklu olan N. D.’nin evinde çiçek saksısı içerisinde ekili olan ve kenevir bitkisi olduğuna inanılan 6 kök bitki bulunarak emare olarak alındı.
Polis, bahse konu şahıs hakkında yasal işlem başlatılmış olup, meseleyle ilgili zanlıyı soruşturma tamamlandıktan sonra mahkemeye çıkaracak.
Öte yandan polis emare aldığı bitkileri gerek parmak izi gerekse türüyle ilgili incelemelerin yapılabilmesi için ilgili laboratuvara gönderdi.
 

Akovalılar infial içinde

banner134
Öte yandan, Akova sakinleri, köylerinde yaşanan olayla ilgili infial içinde.

KIBRIS’a konuşan Akova köyü muhtarı Osman Şingirli, yaşanan üzücü olayla ilgili tüm köy sakinlerinin infial içinde olduğunu belirtti.

Şingirli, zanlının köye kısa zaman önce taşındığını ve köyle hiçbir bağı olmadığını anlattı.

Şingirli, “Köyümüz her zaman kültürel zenginlikleriyle anılır. Bölgede spor tesisi olan köylerden biriyiz ve özellikle gençlerimiz başarılarıyla gündem olur. Bu olay Akovalıları oldukça üzdü” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 10:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75