Evinin ve arabasının her yerinden uyuşturucu çıktı

banner37

Ahmet Kulle, “uyuşturucu madde tasarrufu” suçundan tutuklandı. Polis, meseleyle bağlantılı bir kişiyi arıyor

Evinin ve arabasının her yerinden uyuşturucu çıktı
banner99

Lapta’da meydana gelen uyuşturucu madde tasarrufu meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Ahmet Kulle dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru İbrahim Atabek olayla ilgili bulguları aktardı. Atabek, 23 Ekim 2020 tarihinde 22.00 - 22.40 saatleri arasında Lapta adresinde sakin Ahmet Kulle’nin ikametgâhında arama yapıldığını söyledi.

banner134


Polis, elbise dolabındaki siyah renk el çantasında, kahverengi zarf içerisinde 11 ayrı beyaz renk naylona sarılı ve 1 adet şeffaf naylona sarılı yaklaşık 6 gram ağırlığında, aynı dolapta plastik kapta yaklaşık 3 gram ağırlığında ve yatak odasındaki valiz içerisinde şeffaf naylona sarılı yaklaşık yarım gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulduklarını belirtti.


Polis, evdeki aynalı büfe çekmecesinde ise yaklaşık yarım gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan “Uniweigh” marka hassas terazi tespit edildiğini de ifade etti.


Polis, aynı gün Ahmet Kulle’nin kullanımında bulunan ZNY 870 plakalı araçta yapılan aramada, sağ kapı cebinde bulunan sigara paketinde 4 ayrı beyaz renk naylona sarılı yaklaşık 4 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını belirtti.


Polis memuru İbrahim Atabek zanlı Ahmet Kulle’nin suçüstü hali tutuklandığını ve gönüllü ifade verdiğini, ifadesinde söz konusu maddeleri Ekim ayı içerisinde bir şahıstan aldığını beyan ettiğini söyledi. Polis mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturmanın devam ettiğini ve bağlantılı bir kişinin daha arandığını bu bağlamda soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Gökan Asafoğulları zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasa emir verdi. (Kamalı Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75