EVKAF, engellilerin yanında olmaya devam ediyor

banner37

EVKAF, engellilerin yanında  olmaya devam ediyor
banner90
banner99

  Kıbrıs Vakıflar İdaresi, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısı ile bir rapor yayımlayarak engelli bireyler için yaptığı destek ve yardımları açıkladı.
   2020 yılında 475 bin TL harcanarak özel eğitim gereksinimi olan bireylere destek olundu. Özel Eğitim Merkezlerinde eğitim gören toplamda 25 öğrencinin tüm okul masrafları karşılandı. Ayrıca birçok başka bireyin ihtiyaç duyulan aylarda özel eğitim okul masraflarına sponsor olundu.

banner134
   Türkiye’de şampiyon olan ana Engelliler Spor Federasyonu’nun da ana destekçilerinden olan Evkaf, takıma 66 bin TL katkıda bulundu ve 2020 sezonunda antrenman ve maçlarda kullanacakları eşofman takımlarını hediye etti.
   Pandemi sürecinde online eğitime geçildiği için, Engelliler Dayanışma Derneği ve Kıbrıs İşitme Engelliler Vakfı aracılığıyla belirlenen engelli öğrencilere34 bin TL bedelinde 30 tablet alındı.

   Engellilerle olan çalışmalara İyilik Gönüllüleri de öncülük etti ve pandemi sürecinde engelli vatandaşlarımızın gıda yardımı, bez yardımı, mama yardımı gibi ihtiyaçları karşılandı.
   Engelli bireylere 10 adet manuel tekerlekli sandalye yardımı için 96 bin 325 TL verilirken, 36 bin 850 TL karşılığında 10 adet rampa ve tadilat yardımları yapıldı.

   Hasta yataklarına 59 bin 400 TL ve alınan hasta bezlerine 36 bin 485 TL maddi destek sağlandı. Engelliler Dayanışma Derneği’nin hasta bezi almaları için her ay yapılan katkı bedelleri toplamı 165 bin TL olarak gerçekleşti.
   Engelli bireylerin toplumsal yaşama kazandırılması adına Evkaf’ın yaptığı en önemli adımlardan biri de kurum içerisine yapılan zemin kattaki engelli tuvaleti ve görme engellilerin ana giriş kapısından içeriye ulaşımını sağlamaları için sarı şerit monte edilmesi oldu. Başka kurumlardan gelen sarı şerit taleplerini de geri çevirmeyerek destek veren Vakıflar İdaresi, sarı şerit uygulaması için desteklerinin devam edeceğini bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75