Evlâdını öldürdü

banner37

Gönyeli’de iki kişinin ölümüne ve geride çok sayıda gözü yaşlı insanın kalmasına neden olan korkunç bir olay yaşandı

banner87
Evlâdını  öldürdü
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Gönyeli’de dün akşamüzeri işlenen bir cinayet, herkesin kanını dondurdu. Bir aileyi paramparça eden olayda, 36 yaşındaki Bilge Lord Kunduracı, kendisiyle birlikte yaşayan oğlu 7 yaşındaki Ercan Kaya Kunduracı’yı karnından çok sayıda bıçak darbesiyle öldürdü.

Kızından ve torunundan gün içinde haber alamayan dede 64 yaşındaki Tahir Lord ve anneanne 66 yaşındaki Sümer Lord, kızının evine gitti. Gördüğü manzara karşısında büyük şok yaşayan ve buna kalbi dayanamayan dede Tahir Lord, kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı. Lord, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Torununun vahşice öldürüldüğünü gören anneannenin feryatları üzerine mahalle sakinleri de cinayetin işlendiği eve koştu. Anneanne Sümer Lord da yaşanan olaylara dayanamayıp fenalaştı ve hastaneye kaldırıldı.

Polis olan baba Ercan Kunduracı ise, olanlar karşısında büyük şok yaşadı.

Ercan Kunduracı’yla boşanma aşamasında olan anne Bilge Lord Kunduracı, gözaltına alındı. Kunduracı, dün gece sağlık kontrolü amacıyla, geniş güvenlik önlemleri altında Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Kunduracı’nın, bugün Lefkoşa’da mahkemeye çıkması bekleniyor.

Öte yandan, annesi tarafından öldürülen 7 yaşındaki Ercan Kaya Kunduracı’ya bugün otopsi yapılacak.

Kavga ettiler ve oğlunu bıçakladı

Vahşi cinayet, Gönyeli’de Atatürk Caddesinde bulunan Ballı Apartmanı’nda gerçekleşti.

Anne Bilge Lord Kunduracı’nın 7 yaşındaki oğluyla tartıştığını, ardından çok sayıda bıçak darbesiyle cinayeti işlediği öğrenildi.

Anne Kunduracı’nın karnından bıçakladığı  7yaşındaki oğlu Ercan’ın olay yerinde öldüğü belirtildi.

Önce öldürdü sonra sarılıp yanına yattı

Olayın detayları öğrenildikçe, kan dondurucu gerçekler ortaya çıkmaya başladı.

İddiaya göre, cinayet önceki gece gerçekleşti. 7 yaşındaki oğlunu, karın bölgesinden birçok kez bıçaklayan anne Bilge Lord Kunduracı, cinayeti işledikten sonra yatak odasında, yatak içerisinde oğluna sımsıkı sarılı vaziyette bulundu.

Dede yaşama döndürüldü ancak 40 dakika dayanabildi

Dede Tahir Lord, kızının evinde gördüğü manzaraya dayanamayıp, apartmanın merdivenlerinden aşağıya inerken kalp krizi geçirdi. Lord, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne ait ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Hastaneye giderken yolda kalbi duran ve yeniden hayata döndürülen Lord, yoğun bakım ünitesine alındı ancak kalbi sadece 40 dakika dayanabildi.

Anneanne Sümer Lord ise, hastanede müşahede altına alındı.

Polis saatlerce inceleme yaptı

Olay, ülke genelinde büyük infial yarattı.

Olay Yeri İnceleme Ekibi, cinayetin işlendiği dairede saatlerce inceleme yaptı, delil topladı. Cinayet aleti olan bıçağın, evde bulunduğu bildirildi.

Adli Tıp Uzmanı İdris Deniz de olay yerine giderek geniş çaplı inceleme yaptı.

Olayla ilgili polis ve sağlık ekipleri seferber oldu.

Balkonda yangın çıktı

Öte yandan, dün gece cinayetin yaşandığı dairenin balkonunda muhtemelen sigara izmaritinden dolayı saksı alev aldı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 07:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75