Evler, alevlerden son anda kurtarıldı

banner37

Girne’ye bağlı Edremit köyünde dün öğleden sonra belirlenemeyen bir sebeple yol kenarında başlayan yangın herkesi seferber etti

banner87
Evler, alevlerden son anda kurtarıldı
banner90
banner8

BÜYÜK KORKU YARATTI… Söndürülmeden atılan bir sigara izmaritinden çıktığı sanılan yangının alevleri hızla evlere doğru ilerleyince bölgede büyük korku yaşandı. İtfaiye, Sivil Savunma ve Orman Dairesi’nin yanı sıra vatandaşların da seferber olduğu yangın, alevler evlere ulaşmadan söndürüldü ancak 30 dönümlük alan içerisindeki makilik ve kuru otların yanı sıra, kullanılmayan boş seralar ile ağaçlar zarar gördü.

Erol KANLIADA

   Son günlerde ülkenin üzerine kâbus gibi çöken yangın olaylarının biri de dün öğleden sonra Girne’ye bağlı Edremit köyünde yaşandı.

   Alevlerin rüzgarın da etkisiyle hızla evlere doğru ilerlemesi, büyük korku ve panik yarattı.

   Herkesi seferber eden ve söndürülmeden yol kenarına atılan bir sigara izmaritinin kuru otları tutuşturmasıyla başladığı sanılan yangın itfaiye, Sivil Savunma ve Orman Dairesi ekiplerinin yanı sıra vatandaşların çabalarıyla büyük bir felakete dönüşmeden kontrol altına alınarak söndürüldü.

   Yaklaşık 30 dönümlük alan içerisindeki makilik ve kuru otların yanı sıra kullanılmayan boş seralar ile ağaçların zarar görmesine neden olan yangın, kullanılmayan boş bir eve kadar ulaştı ancak alevler tüm evi sarmadan söndürüldü.

   Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgilere göre, yangın, dün saat 16.00’da meydana geldi.

   Edremit'te Çiçek Mahallesi mevkiinde çıkan yangın kontrol altına alındıktan sonra soğutma çalışmaları yapıldı. 

   Yangına polis, itfaiye, Sivil Savunma ve Orman Dairesi ekipleri tarafından müdahale edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75