banner6

Evren şehitlikle ilgili incelemede bulundu, bilgi aldı

banner37

İçişleri Bakanı Kutlu Evren 14 Ağustos’ta açılışı yapılacak olan Muratağa, Atlılar, Sandallar şehitliğini incelemek ve yerinde bilgi almak amacıyla Yeniboğaziçi’ni ziyaret etti.

Evren şehitlikle ilgili incelemede bulundu, bilgi aldı
banner151

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakan Evren 14 Ağustos 1974 tarihinde yapılan ve 126 kişinin şehit edildiği katliamın 1963-1974 yılları arasında Kıbrıs Türkleri’nin yaşamış olduğu acıların en büyük göstergelerinden birisi olan Muratağa, Atlılar, Sandallar şehitliğinin, mezar yerleri ve çevre düzenlemesinin yeniden yapılmakta olduğunu ve şehitliğin hak ettiği görkeme kavuştuğunu belirtti.

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir ile birlikte şehitlikte inceleme yapan Bakan Evren, ardından Yeniboğaziçi bölgesinde Belediye’nin yaptığı projeleri yerlerinde görerek bilgi aldı.

Yeniboğaziçi’nin konum olarak çok güzel bir bölge olduğuna dikkat çeken Bakan Evren, Belediye Başkanı Katip Demir’i de çalışmalarından dolayı tebrik etti. Yerel yönetimlere kendi bölgelerini güzelleştirmek adına çok büyük iş düştüğünü belirten Evren kendilerinin de halkına hizmet etme yolunda çaba sarfeden her belediyeye desteklerinin süreceğini söyledi.
Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir de Bakan Evren’e ziyaretlerinden ve desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2017, 16:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110