banner6

Eylem sürüyor: Yakıp yıkacağız!

banner37

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin süt ve girdi fiyatlarına ilişkin bir dizi taleple Lefkoşa’da başlattığı araçlı eylem sürüyor.

Eylem sürüyor: Yakıp yıkacağız!
banner99

Başbakan Yardımcısı, Maliye Bakanı Serdar Denktaş ile görüşmeden sonuç çıkmaması üzerine eylemciler, iş araçlarıyla birlikte Başbakanlık’a hareket  etmek istedi. Ancak polisin izin vermemesi üzerine, araçlar Maliye Bakanlığı ile Meclis güzergahında beklemeye alındı.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğlulları, Başbakan Yardımcısı, Maliye Bakanı Serdar Denktaş ile görüşmenin ardından,  “Taleplerimizi,  hesaplarımızı, insanların neler yaşadığını ve sıkıntıları ortaya koyduk” dedi.

Zamların geri alınmasını istediklerini, küçükbaş ve büyükbaş hayvan üreticilerinin sıkıntılarını dile getirdiklerini anlatan Naimoğulları, Tarım Bakanı ve bürokratlarıyla görüşen Denktaş’ın, 2016 yılı bütçesinin uygun olmadığını ve taleplerinin 2017 bütçesinden karşılanabileceğini aktardığını söyledi.

“Bir çok konunun doğru anlatılmadığının farkına vardık. Demek ki Tarım Bakanlığı’ndaki bazı bürokratlar doğru anlatmıyor veya hayvancıyı yollara dökmek için bilinçli yapıyorlar” diyen Naimoğluları, Denktaş’la görüşmelerinde 9 talepten sadece 2’sinde iyileştirme yapılabileceğinin ifade edildiğini kaydetti.

Uzlaşma sağlanmadığı için eylemi sürdürecekleri söyleyen Naimoğulları, eylemi izin alarak başlattıklarını, güzergah üzerinde yolu kapatan araçlar olursa “yakıp yıkacaklarını” da ekledi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 19:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104