banner6

Ezeh cinayetten, diğerleri 'ölüme neden olmaktan' yargılanacak

banner37

Walshak Augustine Ngok’un öldürülmesiyle ilgili tutuklanan 6 zanlıdan üçü daha olayla bağlantıları olmadığı için serbest bırakıldı, üçü yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Ezeh cinayetten, diğerleri 'ölüme neden olmaktan' yargılanacak
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Haspolat-Taşkent yolu üzerindeki ormanlık alanın girişinde cansız bedeni bulunan Nijerya Uyruklu 25 yaşındaki Walshak Augustine Ngok’un öldürülmesiyle ilgili tutuklanan 6 zanlıdan üçü daha olayla bağlantıları olmadığı için serbest bırakılırken, üç zanlı teminata bağlanarak yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

banner134

Walshak Augustine Ngok’u öldürdüğünü itiraf eden ev arkadaşı Ezeh Christopher “cinayetten”, Nana Fosu Awoture Nkansah ve Wayne Ayanda Moyo ise “Tebdirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olma” ve “Delilleri ortadan kaldırma” suçlarından yargılanacak.

Cinayetle ilgili tutuklanan Ambrose Kelechi Onyeukwu, Afamaefune Hanry Uwadibie ve Amanda Nyambawe isimli zanlılar ise olayla bağları olmadığı anlaşıldığı için mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

Ezeh Christopher, Nana Fosu Awoture Nkansah ve Wayne Ayanda Moyo bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerindeki suçlamalardan yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88