banner6

Fabrikada çalışırken canından oldu

banner37

Fabrikada çalışırken canından oldu
banner151 banner143

   Ülkemizde bir türlü önüne geçilemeyen ölümlü iş kazalarına dün sabah bir yenisi daha eklendi ve bir narenciye fabrikasında çalışan 69 yaşındaki Fatma Taşçı isimli işçi kadın hayatını kaybetti.

   Ülkede büyük üzüntüye sebep olan talihsiz olay dün sabah saat 09.00 sıralarında meydana geldi.

   Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre, Güzelyurt’ta faaliyet gösteren Kalyoncu Narenciye Fabrikası’nda R.G.’nin (E-25) kullandığı portakal yüklü forklif araç, fabrikada çalışmakta olan Fatma Taşçı’ya (K-69) çarptı.

   Ağır yaralanan Taşçı, ambulansla hastaneye kaldırıldığı sırada yolda yaşamını yitirdi. Forklif aracın sürücüsü R.G. tutuklanırken, polis de olayla ilgili soruşturma başlattı.

Taşçı’nın cenazesi bugün defnediliyor

   Geçirdiği iş kazası sonrası yaşamını yitiren Fatma Taşçı’nın cenazesi bugün toprağa verilecek.

   Evli, 4 çocuk ve 2 torun sahibi olan Fatma Taşçı için bugün Güzelyurt Fatih Camii’nde öğle ve cenaze namazları kılınacak ardından naaşı Yuvacık Mezarlığı’na defnedilecek.

Tatar, başsağlığı mesajı yayımladı

   Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güzelyurt’ta faaliyet gösteren Kalyoncu Narenciye Fabrikası’nda yaşanan iş kazasında yaşamını yitiren Fatma Taşçı için başsağlığı mesajı yayımladı

   Tatar, Taşçı’nın kazada hayatını yitirmesinden duyduğu büyük üzüntüyü ifade etti ve çalışma güvenliğinin önemine dikkat çekti.

   Tatar’ın mesajı şöyle:

   “Güzelyurt’ta faaliyet gösteren Kalyoncu Narenciye Fabrikası içerisinde yaşanan iş kazasında şahsen de tanıdığım Fatma Taşçı hanımefendinin yaşamını yitirmesini derin bir üzüntüyle maalesef öğenmiş bulunmaktayım. Yüreğimizi dağlayan bu elim kazayla ilgili fabrika koordinatörü Ahmet Hastürk’le gerçekleştirdiğim telefon görüşmesinde, kazayla ilgili detaylı bilgi alarak başsağlığı dileklerimi ilettim.

   Hepimizi derinden üzen bu ölümlü iş kazası, iş güvenliği kavramını her daim ön planda tutarak işçilerimizin çalışma güvenliğini sağlamamız konusunda bizlere önemli bir uyarı olmalıdır. Toplumun tüm kesimleri olarak bu konuda üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirerek bundan sonra yaşanacak iş kazalarını asgariye indirmemiz gerektiğine dikkat çekerken, Fatma Taşçı’ya Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.”

Taçoy: Acı kaza bizleri derinden üzdü

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, Güzelyurt’ta faaliyet gösteren Kalyoncu Narenciye Fabrikası’nda yaşanan iş kazasında Fatma Taşçı’nın yaşamını yitirmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

   Bakan Taçoy, mesajında bir yandan iş güvenliğinin önemini vurgulayarak, iş kazalarının ve ihmallerinin yaşanmadığı bir yapı mekanizması oluşturmak için uğraşırken, bir yandan da ölümlü iş kazası yaşanmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

   Bakan Taçoy’un açıklaması şu şekilde:

   “Güzelyurt’ta faaliyet gösteren Kalyoncu Narenciye Fabrikası içerisinde yaşanan iş kazasında Fatma Taşçı’nın yaşamını yitirmesini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum.

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak bir yandan iş güvenliğinin önemini vurgulayarak iş kazalarının ve ihmallerinin yaşanmadığı bir yapı mekanizma oluşturmak adına tüm gayretlerimiz sürerken böylesi bir kazanın yaşanması bizleri derinden üzmüştür.

   Maalesef ölümle sonuçlanan elim iş kazası ile ilgili gerekli adımların atılacağını belirtir, Fatma Taşçı’ya Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.”

Fotoğraflar: Güren TİLKİ

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104