banner6

‘Façacı’ zanlı cezaevine gönderildi

banner37

‘Façacı’ zanlı cezaevine gönderildi
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Lefkoşa’da geçtiğimiz gün sabahın erken saatlerinde sokak ortasında kan revan içinde bağırıp çağırırken yakalanan ve içtiği uyuşturucu hapın etkisi altında, halk arasında ‘faça atmak’ tabiriyle bilinen  eylemi gerçekleştirdiği ve kesici bir aletle kendi kendini yaraladığı belirlenen 22 yaşındaki M.C.E. isimli genç cezaevine gönderildi.

   “Rahatsızlık” ve “İkamet izinsiz ikamet etmek” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak polis memuru Atalay Yöntem’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Yöntem, 25.05.2022 tarihinde saat 04.25’te Lefkoşa’da umumi bir yer olan Gazeteci Kemal Aşık Caddesi üzerinde Lefkoşa’da sakin M.C.E.’nin elleri, ayakları ve başından kan akar vaziyette makul mazereti olmaksızın yüksek sesle anlaşılmayacak şekilde bağırıp çağırıp rahatsızlık yaptığı esnada suçüstü tespit edilerek tutuklandığını anlattı.

   Zanlıyla ilgili yapılan muhaceret kontrolünde 12.03.2022 tarihinden itibaren KKTC’de 63 gün ikamet izinsiz olduğunun tespit edildiğini belirten Yöntem, yargılanmaktan kaçma ihtimali olan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, zanlının bir ayı aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104