banner6

‘Facia evindeki’ tutuklu sayısı 4 oldu

banner37

Bir kişinin cansız bedeninin çıkarıldığı Gazimağusa’daki öğrenci evinde baygın bulunan 3 kişiden biri olan A.O.O. hastaneden taburcu oldu, evdeki uyuşturucuyla ilgili tutuklanan diğer 3 zanlıyla birlikte mahkemeye çıkarıldı.

‘Facia evindeki’ tutuklu sayısı 4 oldu
banner99

Özel Haber - Sedef BOŞNAK

Yeni yıl öncesinde Gazimağusa’daki Nijeryalı öğrencilerin kaldığı apartman dairesinde yaşanan faciayla ilgili gelişmeler devam ediyor.

Bir kişinin cansız bedeninin çıkarıldığı, 3 kişinin de baygın bulunduğu evde ele geçirilen uyuşturucu maddeyle ilgili tutuklananların sayısı 4’e çıktı. Evde baygın bulunanlardan A.O.O. isimli genç hastaneden taburcu oldu ve dün daha önceden tutuklanan Z.L.O., K.E. ve J.C.O. ile birlikte mahkemeye çıkarıldı ve dört zanlı hakkında da 7 günlük ek tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Nuray Nejdet’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar’ın tanığı olarak yeminli şahadet veren polis çavuşu Hasan Selvili, zanlıların, Gazimağusa’da meydana gelen “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçundan methaldar olduklarını söyledi.

Hasan Selvili, 22 Aralık 2022’de, aldığı ihbar doğrultusunda, Gazimağusa’da, “Ani ve Gayri Tabii Ölüm (muhtemelen gaz zehirlenmesi)” meselesinin meydana geldiği ikametgahta bir arama gerçekleştirdiğini belirtti.

Selvili, zanlıların misafir olarak bulunduğu konu apartman dairesinde, içerisinde tütünle karışık Hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 2’si içilmiş 4 adet sarma sigara ve içerisinde Hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan öğütücüyü bularak emare zapt ettiğini anlattı.

Tanık polis, zapt ettiği emareleri incelenmesi için gönderdiği Devlet Kimya Laboratuvarı’ndan henüz bir sonuç gelmediğini, çıkacak sonucun tahkikatına yön vereceğini açıkladı.

Tanık polis, konu maddelerin nereden temin edildiğini araştırdığını belirterek mahkemeden tahkikatının selameti için zanlılar aleyhine 7’şer gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki talebi uygun bulup, onay veren Yargıç Nuray Nejdet, ilk nazarda suçla bağlantısı olduğuna inandığı zanlıların tutukluluk süresini 7’şer gün uzattı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2023, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104