Facianın eşiğinden dönüldü

banner37

Geçitkale-Tatlısu anayolunda, dorseye bağlı olduğu halat kopunca, sigara yüklü konteynır yola düştü, metrelerce sürüklenip, taş sete çarparak durdu

Facianın eşiğinden dönüldü
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

YOLUN BOŞ OLMASI FACİAYI ÖNLEDİ… Ahmet Taşkıran’ın yönetimindeki NR 459 plakalı TIR’ın çektiği dorsenin taşıdığı sigara yüklü konteynır, Geçitkale-Tatlısu anayolunda halatın kopması sonucu yolun içerisine düştü. Yol içerisinde bir süre sürüklenen konteynır taş sete çarparak durabildi. Olay anında yolda başka bir aracın olmaması büyük bir faciayı önlerken, polis Taşkıran’ı tutuklayarak soruşturma başlattı.

Geçitkale-Tatlısu anayolunda, dün öğle saatlerinde aşırı sürat ve dikkatsizlik az kalsın büyük bir faciaya neden oluyordu.

Sigara yüklü bir konteynır, bağlı olduğu halatın kopması sonucu taşındığı dorsenin üzerinden yolun içerisine düştü. Yol içerisinde bir süre sürüklenen konteynır taş sete çarparak yol içerisinde dururken, viraj üzerinde süratini düşürmediği için kazaya sebebiyet verdiği suçlamasıyla TIR şoförü polis tarafından tutuklandı.

Büyük tehlike yarattı

Elde edinilen bilgilere göre kaza, dün saat 12.00’de, 29 yaşındaki Ahmet Taşkıran’ın, Tatlısu-Geçitkale anayolu üzerinde, kullandığı NR 450 plakalı TIR araç ile R 898 plakalı dorse üzerinde sigara yüklü konteynırı taşırken, yolun sola virajlanan kısmına geldiğinde aracının hızını düşürmemesi sonucu meydana geldi.

Viraj üzerinde, dorseye bağlı olduğu halat kopan konteynır yol içerisine düştü ve bir süre sürüklendikten sonra yol kenarındaki taş sete çarparak durdu.

Polis, viraj üzerinde süratini düşürmediği için kazaya sebebiyet verdiği suçlamasıyla Taşkıran’ı tutukladı ve kazayla ilgili soruşturma başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75