Facianın eşiğinden dönüldü

banner37

Gazimağusa-Lefkoşa anayolunda, lastiği patlayan TIR, refüjü aşıp karşı şeride geçti, daha sonra yoldan çıkıp tarlada durdu

Facianın eşiğinden dönüldü
banner8

Sedef BOŞNAK

ŞANS ESERİ YOL BOŞTU… Lefkoşa’dan Gazimağusa’ya doğru seyrederken ön lastiği patlayan NK 379 plakalı TIR’ın kontrolden çıktı. Sürücüsünün kontrolünden çıkan TIR orta refüjü aşıp karşı şeride geçti ve daha sonra yoldan çıkaran tarlaya düştü. Olay anında yolda başka bir aracın olmaması bir facianın yaşanmasını önledi.

Gazimağusa-Lefkoşa anayolunda dün öğleden sonra bir facianın eşiğinden dönüldü.

Lefkoşa’dan Gazimağusa istikametine doğru seyreden bir TIR aracın ön lastiği patladı ve sürücüsünün kontrolünden çıkarak çift şeritli anayolu ayıran orta refüjü aşarak karşı şeride geçti, ardından yoldan çıkarak tarlaya düştü ve durdu. Olay anında yolda başka bir aracın olmaması, olası bir facianın da önüne geçmiş oldu.

Elde edinilen bilgilere göre, Güvercinlik kavşağı yakınlarında saat 15.30 sıralarında meydana gelen kaza şu şekilde oldu:

“Ergin İlgü’nün (36) yönetimindeki NK 379 plakalı TIR’ın, Lefkoşa’dan Gazimağusa istikametine doğru seyrederken ön lastiği patladı.

Lastiği patlayan TIR, sürücüsünün kontrolünden çıktı ve orta refüjden karşı şeride geçip tarlaya düştükten sonra durabildi.”

Kazada herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmazken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

banner134

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88