Faciaya davetiye: Binlerce tüp gaz, direk güneş ışınına maruz

banner37

Gazimağusa’nın Çanakkale Bölgesi’ndeki vatandaşlar, evlerinin önündeki direk güneş ışınına maruz kalan telli tüp gaz deposundan şikâyetçi. Tedirgin halk, ilgililere “Patlayabilir önlem alın” diye uyarı yaptı… Tedirgin halk, Gazimağusa Kabristanlığı yakınındaki, içerisinde yüzlerce tüp gazın bulunduğu telli deponun, olası bir yangında patlayarak telafisi zor kayıplara neden olacağına dikkat çekti ve bir an evvel tedbir alınmazsa, “Depoya giriş - çıkışı engelleyeceğiz” uyarısında bulundu.

Faciaya davetiye: Binlerce tüp gaz, direk güneş ışınına maruz
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’nın Çanakkale Bölgesi’ndeki vatandaşlar, evlerinin önündeki direk güneş ışınına maruz kalan telli tüp gaz deposundan şikâyetçi.

Tedirgin halk, Gazimağusa Kabristanlığı yakınındaki, içerisinde yüzlerce tüp gazın bulunduğu telli deponun sanayiye taşınmasını istedi ve ilgililere, “Patlayabilir önlem alın” çağrısında bulundu.

Olası bir yangında tüplerin patlayarak telafisi zor kayıplara neden olacağına dikkat çeken bölgedeki vatandaşlar, bir an evvel tedbir alınmazsa, eylem yapacaklarını duyurdu.

banner134
Tedbir alınmaması halinde, depoya giriş-çıkışı engelleyeceklerini de kaydeden vatandaşlar, ayrıca deponun meskun mahalden kaldırılması için imza kampanyası başlatacaklarını anlattı.
Bölge sakinleri: Gürültüsü de cabası

KIBRIS’ı arayarak, şikâyetlerini dile getiren bölge sakinlerinden Bayram Özdemir, Faruk Karademir, Birol Gökbayrak ve Sevim Özdemir, depodaki tüplerin başka bir yere sevki sırasında da dayanılmaz gürültü çıktığını ve bu durumdan rahatsız olduklarını anlattı.
Bölge halkı şöyle konuştu:
Bayram Özdemir

“Tedirginiz. Endişe duyuyoruz. Olası bir yangında güneş altındaki binlerce tüp patlayabilir. Hepimiz her an havaya uçacağız endişesi içerisindeyiz. Dahası tüplerin depoya getirilmesi ve bir yere sevki sırasında büyük gürültüler kopuyor. Tüpler araçlara karpuz yüklenir gibi yükleniyor. Ne bahçede oturabiliyoruz ne de evde. Bıktık, şikâyet etmediğimiz yer kalmadı. Kimse ilgilenmiyor”.
Faruk Karademir

“İlgililer patlamasını mı bekliyor? Anlamadık. Tedirginliğimizi gereken mercilere aktardık, ilgilenen yok. Son kez uyarıyoruz, önlem alın. Almazsanız alırız. Pazar dışında haftanın altı günü sabah saat 8.00’den gece 23.00’e kadar rahat yok. Bıktık artık. Mahalleye yeni taşındım, pişman oldum. Restoran sahibiyim, eve geldiğimde dinlenmek istiyorum, gürültüden uyuyamıyorum. Çocuklar ders çalışamıyor, televizyon izleyemiyor. Çare bulun”.
Birol Gökbayrak

“Annem 81 yaşında ve rahatsız. Güneşte kalan depoların burnumuzun dibinde olmasından rahatsızız. Patlayacak diye korkuyoruz. Önlem alınmasını istiyoruz. Mahalle içerisinde üstü açık gaz deposu izni nasıl verildi, hâlâ şaşkınım. Çok tehlikeli, çevreye verdikleri rahatsızlık da cabası. Gece gündüz rahat yok. Gürültü bizi canımızdan bezdirdi. Sanayiye taşıyın”.
Sevim Özdemir

“Gaz deposunun mahalle içerisinde olması büyük tehlike. Ateş alsa biz de mezarlıkta yatanlar da havaya uçacak. Binlerce tüp güneş altında. İlgililere söylüyoruz, dinletemiyoruz. Ölüye de rahat yok, bize de. Gürültü nedeniyle evlerde durulmuyor. Böyle rezalet, düşüncesizlik olur mu? Kabahat depo sahibinde değil, buraya depo yapılmasına izin verende. Mal sahibi torpilli mi diye göz yumuluyor? Öyleyse biz de TC Elçiliği’ne şikâyet edelim. Torpilli diye kahır mı çekeceğiz. Herkese eşit davranılsın. Depo üç sanayiden birine sığmadı mı? Depoyu sanayiye taşıyın, aksi halde eylem yapacağız.”

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75