Faciaya ramak kaldı

banner37

Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde, aşırı süratle seyredip, önündeki aracı geçmeye çalışan sürücü, önce önündeki araca, ardından ise başka bir araca çarptı

Faciaya ramak kaldı
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde, aşırı süratle seyredip, önündeki aracı geçmeye çalışan sürücü, önce önündeki araca çarptı, ardından ise aynı istikamette seyreden başka bir araca çarparak kazaya sebep verdi.


Kaza sonucu yaralananlar, ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılarak, yapılan ilk yardım tedavilerinin ardından taburcu edildi.


Polis Basın Subaylığı’ndan elde edilen bilgilere göre, kaza, dün saat 14.10’da meydana geldi.


Lefkoşa'da sakin Abdullah Alghannam (E-23) yönetimindeki HT 949 plakalı salon araçla, önünde, aynı şerit içerisinde seyreden İskele'de sakin Derviş Nazif (E-63) yönetimindeki RP 418 plakalı salon aracı gerisinden geçmeye çalıştığı esnada, aracının sol ön kısmıyla RP 418 plakalı aracın sağ arka yan kısmıma çarptı.


Çarpışmanın etkisi ile her iki araçta aynı istikamete doğru kontrolsüz bir şekilde seyredip RP 418 plakalı araç yolun sol kısmından dışarıya çıkarak banket içerisinde durdu.


banner134
HT 949 plakalı araç ise yolun sol kısmından toprak banket içerisine girdikten sonra duramayarak ikiye ayıran orta refüje çarpıp, refüj üzerinden karşı istikamete geçerek, karşı istikamette sol şerit içerisinde seyreden Lefkoşa'da sakin Metin Demir (E-39) yönetimindeki PC 656 plakalı panel van aracın sağ ön kısmına, aracının ön kısmıyla çarptı.


Ardından ise her iki araçta savrularak ön kısımları toprak arazi içerisinde yan yana durdu.


Kazada HT 949 plakalı araç sürücüsü herhangi bir yara almazken, RP 418 plakalı araç sürücüsü ve aynı araçta yolcu olarak bulunan Pervin Nazif(K-83) ve PC 656 plakalı araç sürücüsü yaralanarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılarak, yapılan ilk yardım tedavilerinin ardından taburcu oldu.


HT 949 plakalı araç sürücüsü suçüstü hali gereği tutuklanarak merkez karakolu hücrelerine yerleştirildi.
 


Polis, araç sürücülerinin emniyet kemerlerinin bağlı olduğunu ve tahkikatın devam ettiğini bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75