Farklı bir gün yaşandı

banner37

Slow Food Komi Kebir tarafından Büyükkonuk’ta ikinci kez düzenlenen Uluslararası Akdeniz Gastronomi Festivali büyük ilgi gördü

banner87
Farklı bir gün yaşandı
banner90
banner99

Ayşe BULUT

   Slow Food Komi Kebir tarafından Büyükkonuk’ta 2. Uluslararası Akdeniz Gastronomi Festivali düzenlendi.

Aziz İksendi Kilisesi’nin avlusunda gerçekleştirilen festivale, İran, Lübnan ve Türkiye’den Slow Food temsilcileri ile DAÜ, YDÜ ile İstanbul Medipol Üniversiteleri katıldı.

   Gün boyu süren Festivalde, Kıbrıs Folklorunu Yaşatma Derneği minikler, yıldızlar ve masterleri halk dansları ekipleri, Akdoğan Belediyesi ile Tatlısu Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun gösterileri büyük beğeni topladı.

   Etkinlikte Grup Otantik, Vioce of Cyprus ve Gazimağusa Türk Halk müziği korosunda sahne aldı.

   Festivalde ayrıca “Bir Dünya Börek” isimli kitabın yazarı Ayfer Lavi ve çocuk kitapları yazarı Derya Atamer kitaplarını imzaladı.

   Komi Kebir Lideri Gülay Komili yaptığı açıklamada festival hakkında bilgi vererek Kıbrıs kültürünü yaşatmak adına büyük önem taşıyan festivalin ülke tanıtımına da katkı sağladığını söyledi.

   Festivale eşi Meral Akıncı ile katılan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı stantları gezdi vatandaşlarla sohbet etti.

Konuşmasında festivale katkı koyanları da kutlayan Cumhurbaşkanı Akıncı festivallerin çok yararlı olduğunu bu gibi etkinlikler sayesinde köylüler ve halkla buluşma fırsatı yakalandığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108