'Faşist bir anlayışın ürünü'

banner37

Beş sendika ortak açıklama yayımlayarak, hükümetin “profesyonel sendikacılığı ortadan kaldırmak için” yasa tasarısı hazırlamasını eleştirdi.

'Faşist bir anlayışın ürünü'
banner99

DEV-İŞ, KTAMS, KTOEÖS, KOOP-SEN ve GÜÇ-SEN imzasıyla yayımlanan basın açıklamasında, “Yaptığı kötü icraatlarla ülkemizde demokrasiyi, refahı ve mutluluğu ortadan kaldıran UBP-DP azınlık hükümeti, kendilerine karşı duran ve direnen örgütleri susturmak, baskı altına almak için yeni  adımlar atmaya hazırlanmaktadır. Profesyonel sendikacılığı ortadan kaldırmak için  yasa tasarısı hazırlanması,  sendikalara her platformda saldırması hükümetin   demokratik kitle örgütlerine karşı saldırıya geçtiğinin göstergesidir” iddiasına yer verildi.

banner134
Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Örgütlerimiz, demokrasi düşmanı UBP-DP hükümetine şu sözü hatırlatır ‘Efendiler katlettiğiniz demokrasi bir gün size de lazım olur’. Bir taraftan işyerlerinde örgütlü bulunanları örgütlerinden istifa ettirme çabası içinde olurken bir başka taraftan toplu sözleşme talep ettikleri için işlerinden atılan çalışanların ortaya koyduğu direniş görmezden gelinmektedir. Direnen, eylem yapan, eleştiren sendikaları profesyonellikleri ortadan kaldırarak susturma çabaları faşist bir anlayışın ürünüdür.”

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2017, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75