banner6

Fatma Taşçı gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı

banner37

Fatma Taşçı gözyaşlarıyla  son yolculuğuna uğurlandı
banner151 banner143

Güren TİLKİ

   Güzelyurt’ta bulunan Kalyoncu Narenciye Fabrikası’nda geçtiğimiz pazar günü forklift çarpması sonucunda hayatını kaybeden 69 yaşındaki Fatma Taşçı’nın ölümü herkesi yasa boğdu. Taşçı, dün Yuvacık’ta son yolculuğuna uğurlandı.

   “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik yüzünden ölüme neden olma” suçlamasıyla Taşçı’ya çarpan Rıdvan Güzel ise Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak tutuklandı.

   Evli, 4 çocuk ve 2 torun sahibi olan Fatma Taşçı’nın cenazesi Güzelyurt Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Yuvacık Mezarlığı’na defnedildi.

   Taşçı’nın ölümü başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerini yasa boğdu, oldukça kalabalık olan cenazede gözyaşları sel oldu.

   Taşçı’nın cenaze törenine ailesinin yanı sıra akrabaları, mesai arkadaşları, bazı bakan ve milletvekilleri ile siyasiler de katıldı.

   Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da cenaze törenine katılarak yaslı aileye taziyede bulundu.

Rıdvan Güzel mahkemeye çıkarıldı

   Fatma Taşçı’nın ölümüne neden olan Rıdvan Güzel, dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik yüzünden ölüme neden olma” suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan Rıdvan Güzel’in aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen davada Güzelyurt Adli Şube’de görev yapan Müfettiş Muavini Şükrü Baz, olayla ilgili olguları aktardı.

   Müfettiş Muavini Baz, 22 Mayıs tarihinde, saat 08.45 raddelerinde, Güzelyurt’ta Kalyoncu Dış Ticaret Şirketi LTD’ye ait narenciye işletme fabrikasında forklift operatörü olarak çalışan Rıdvan Güzel’in fabrika içerisinde bulunan forklifti dikkatsiz bir şekilde sürmesi sonucunda fabrika içerisinde yürüyen Fatma Taşçı isimli işçiye çarptığını söyledi.

   Baz, kazanın ardından Fatma Taşçı’nın ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildiği sırada aldığı yaralara dayanamayarak yolda hayatını kaybettiğini dile getirdi.

   Meseleyle ilgili alınması gereken ifadeler ile incelenmesi gereken kamera görüntülerinin bulunduğunu kaydeden Baz, zanlının serbest kalması halinde soruşturmaya etki etme ihtimalinin olduğunu söyledi.

   Müfettiş Muavini Baz, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

   Yargıç Şevket Gazi ise istenilen süreyi verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104