banner6

Felaketin eşiğinden dönüldü

banner37

Lefkoşa’nın tarihi Surlariçi bölgesinde yer alan Mevlevi Sokak’ta yer alan ve bugün yeni kiracıları taşınacak olan kerpiç bir ev yıkıldı

Felaketin eşiğinden dönüldü
banner150 banner150 banner151

EVE KİRACILAR TAŞINACAKTI… Büyük bir gürültüyle yıkılan kerpiç ev, bölge sakinlerine büyük korku yaşatırken, evden geriye kalan enkaz ise LTB ekipleri tarafından kaldırıldı, KIB-TEK evin elektrik akımını kesti. Evin ayakta kalan kısmı ise mühürlenerek kullanıma kapatıldı. Elde edilen bilgilere göre, kiracı olan bir ailenin yeni taşındığı eve bugün hamile bir kadınla kocasından oluşan yeni bir kiracı aile taşınacaktı.

Ahmet UÇAR


Lefkoşa’nın tarihi Surlariçi bölgesinde yer alan Mevlevi Sokak üzerinde bulunan kerpiç bir ev dün sabah saatlerinde yıkıldı.


Eski kiracıları yeni taşınan ve bugün de yeni kiracılarının yerleşeceği öğrenilen kerpiç evin çökme anında boş olması büyük bir felaketi de önlemiş oldu.


Eve, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), itfaiye ve polis müdahalede bulunurken, evin yakınında bulunan diğer evlerde yaşayan 10 kişi itfaiye ve LTB eşliğinde tahliye edildi.


Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu da (KIB-TEK) olası bir kazayı önleyebilmek adına eve giden elektrik akımını kesti.


LTB’ye ait bir iş aracıyla sokağa dökülen toprak ve molozlar kaldırılırken, yol geçici bir süre trafiğe ve yaya geçişine kapatıldı.
 


Elde edilen bilgilere göre bir aile evden yeni taşınmıştı ve normal şartlarda hamile bir kadınla kocasından oluşan bir aile, bugün eve taşınmayı bekliyordu.

 “Yakın çevrede yaşayan 10 kişi tahliye edildi”


KIBRIS’a konuşan Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Temizlik Şubesi Müdürü İbrahim Taşarkan, evin yıkılmasının ardından kendileriyle birlikte olay yerine Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu, itfaiye ve polisin de müdahalede bulunduğunu belirterek, evin arka taraflarındaki evlerde yaşayan 10 kişinin LTB ve itfaiyenin işbirliği içerisinde güvenlik amacıyla tahliye edildiğini kaydetti.


Taşarkan, yıkılma tehlikesi olan duvarın da yıkıldığını dile getirerek, dışarıya dökülen atık ve molozların kaldırılması ve binanın kapatılarak mühürlenmesine yönelik çalışmalar yürütüldüğünü vurguladı.

Her an bir facia yaşanabilir”


Bölgede yaşayan bazı vatandaşlar, Surlariçi bölgesindeki çoğu evin harabe durumda olduğuna dikkat çekerek, yetkililerin gerekeni yerine getirmemesi durumunda bir facia yaşanabileceğini vurguladı.


Vatandaşlar, Surlariçi’nin kaderine terk edildiğini belirterek, “Ya ev yıkılacak, ya yangın çıkacak, ya da birisi ölecek… Aksi durumda Surlariçi kimsenin aklına gelmiyor. Bu evler yıllardır bu şekilde ama kimse elini taşın altına koymuyor, böyle olunca da taşın altında biz kalıyoruz” şeklinde isyan etti.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110