banner6

Fenerbahçe Dostluk Kütüphanesi Projesi Konya'da start aldı

banner37

KKTC FBİDER Derneği'nin, Sevgi Polenleri Çocuk ve Gençlik Gelişimi Platformu'yla iş birliği yaparak hayata geçirdiği Fenerbahçe Dostluk Kütüphanesi Projesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk İmmünoloji Servisi'ne yapılan kitaplık bağışıyla başladı. 

Fenerbahçe Dostluk Kütüphanesi Projesi Konya'da start aldı
banner151

KKTC FBİDER'in öncülüğünde hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesiyle, tamamen çocuklar tarafından yapılan kütüphaneler, bu sezon Fenerbahçe'nin ligde oynayacağı her deplasman maçından önce o ildeki bir hastanenin çocuk onkoloji veya pediatri polikliniklerine kurulacak. Projenin ilk uygulaması Fenerbahçe'nin Konyaspor deplasmanı öncesi Konya Siyah Çoraplılar Derneği'nin de katkısıyla Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk İmmünoloji Servisi'nde 26 Ağustos'ta gerçekleştirildi. Kitaplık teslimi için gerçekleştirilen törene KKTC FBİDER Başkanı Duygu Komsuoğlu, Konyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Osman Dağ, Siyah Çoraplılar Derneği Başkanı Hasan Baş, Sevgi Polenleri Çocuk ve Gençlik Platformu Başkanı Levent Şaş ve Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk İmmünoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Nail Güner katıldı. Törende bir konuşma yapan Duygu Komsuoğlu, şunları söyledi: "KKTC FBİDER olarak ‘Fenerbahçe Dostluk Kütüphanesi’ sosyal sorumluluk projemize Konyaspor deplasmanı öncesi Konya’da start verdik. Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi’ne kurduğumuz Kütüphane tamamen çocuklar tarafından yapıldı. Kütüphanenin açılışına gösterdikleri ilgi ve destek için başta Fenerbahçemiz olmak üzere, Konyaspor Kulübü ve Fenerbahçe Siyah Çoraplılar Derneğimize ayrıca teşekkür ederiz.
Fenerbahçe sevgisini ülke çapında yaymak ve futbolun sadece bir maçtan ibaret olmadığını, toplum için önemli bir birleştirici olduğunu gösterecek projemiz Ankaragücü deplasmanında yeni bir kütüphaneyle devam edecek." 
Konyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Osman Dağ ise, “Bu etkinlik bizim için büyük bir onurdur. Etkinlik için Kıbrıs’tan gelen başkanımıza, bu güzel farkındalık için Konyaspor adına çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110