Fengaros'ta müziğin yıldızları parlıyor

banner37

İlk günün finalini Indie müziğin en iyilerinden San Francisco'dan Deerhoof yaptı

banner87
Fengaros'ta müziğin  yıldızları parlıyor
banner90
banner8

Murat OBENLER

Kıbrıs'ın en büyük ve heyecan verici festivali Fengaros (Ay) 8’inci kez 3 günlük uzun müzik yolculuğuna başladı.

Dünya’dan ve Kıbrıs’tan önemli sanatçıları ağırlayacak, Larnaka yakınlarındaki Pervolia bölgesindeki Journalist Village’de yer alan festivalin ilk gecesi, büyük bir eğlenceye sahne oldu.

Kıbrıs’tan Lemesios ve Arcadian Child ile başlayan ilk gün, Birleşik Krallık’tan Balothizer, Yunanistan’dan Bazooka, ABD’den A Hawk and A Hacksaw ile sürdü ve gecenin finalini kendi alanında dünyanın en iyilerinden San Francisco'dan Deerhoof yaptı.

Coşkulu, asi, etkileyici Deerhoof

Bas gitar ve vokalde Satomi Matsuzaki, davulda Greg Saunier, gitarlarda John Dieterich and Ed Rodriguez’den oluşan grup müthiş sahne performansları ile festivale yakışan finale imza attı. Festivale katılanlar San Francisco’dan mütevazi olarak yol çıkıp Indie müziğinin en etkili gruplarından biri haline gelen Deerhoof’un asi, coşkulu ve etkileyici perfornamsını izleme şansını yakaladı.

İlk gece DJ Vas ve Duru Duru da setleriyle geceye renk kattı.

Kıbrıslı müzisyenler Cahit Kutrafalı, Marios Takoushis ve Stelios Xydias’dan oluşan Mighty Sugarcane elektronik müzikle cazı birleştirecekleri programlarıyla bu gece oyun sahnesinde olacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75