banner6

'Ferhat'ın cezai ehliyeti yok'

banner37

Gazimağusa’da kundakçılıkla suçlanan Ferhat Doğan ve suç ortağı Abdülkerim Karabiber’in tutukluluk süreleri 8’er gün daha uzatıldı. Ferhat Doğan’ın avukatı İbrahim Demirtaş iddia etti:

'Ferhat'ın cezai ehliyeti yok'
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, Büyük Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren WCR Kaporta isimli işyerinin kundaklanmasıyla ilgili tutuklanan Ferhat Doğan ve suç ortağı Abdülkerim Karabiber aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

Polis, her iki zanlıyı dün yeniden yargıç huzuruna çıkartarak, aleyhlerine tahkikat amaçlı 8’er gün daha tutukluluk emri temin etti.

Mahkemede, zanlı Abdülkerim Karabiber şahsen hazır bulunurken, zanlı Ferhat Doğan’ı savunan Avukat İbrahim Demirtaş, bazı iddialarda bulundu.

Avukat İbrahim Demirtaş, müvekkilinden baskıyla ifade alındığını ileri sürerek, gönüllü olduğu iddia edilen ifadenin, gönüllü olmadığını beyan etti ve “Ferhat Doğan’ın cezai ehliyeti yoktur” dedi.

 

Çakmakla ateşe verdiler

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda gerçekleşen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olgu ve gelişmeleri aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis çavuşu Müjdat Günay’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık çavuş Müjdat Günay, zanlıların, 11 Eylül 2018’de, saat 03.20 raddelerinde, Gazimağusa’da, Büyük Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren WCR kaporta isimli işyerinin alüminyumdan imal edilen ofisin güneye bakan kilitli kapısını demir çubukla zorlayarak açıp, bahse konu ofisi tasarruflarındaki çakmak ile ateşe vermek suretiyle kundakladıklarını söyledi.

Müjdat Günay, olay sonrası tutukladığı Ferhat Doğan’ın konu suçu Abdülkerim Karabiber ile birlikte işlediğini beyan etmesi üzerine zanlı Karabiber’i de tespit edip tutukladığını anlattı ve zanlıların verdikleri gönüllü ifadelerden söz etti.

Günay, zanlılar aleyhine temin ettiği 3 günlük tutukluluk süresince birçok iş yaptığını anlattıktan sonra, zanlı Abdülkerim Karabiber’in ikametgâhında yaptığı aramada, olay günü giydiği ayakkabılar, kot, tişört, swittşört ve kollu gömleğin bulunarak emare alındığını kaydetti.

Her iki zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyidinin halen devam ettiğini kaydeden tanık çavuş, birçok kamera görüntüsü izlediğini ve halen izlemeye devam ettiğini dile getirdikten sonra, alınacak ifade ve emarelerin bulunduğunu söyledi.

Tanık çavuş, olay yerinden aldığı emareleri incelenmesi için Türkiye’ye gönderdiğini kaydettikten sonra parmak izi ve telefon dökümleriyle ilgili sonuçların henüz eline ulaşmadığını anlattı ve mahkemeden, tahkikatını salimen yürütebilmek için ek süre istedi.

Yargıç, huzurundaki tüm hususları değerlendirdi ve zanlıların 8’er gün daha poliste tutuklu karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104