banner6

Festival tadında balık avı

banner37

Karaoğlanoğlu Balıkçı Barınağı’nda “Albacore Balık Avı Müsabakası” düzenlendi

Festival tadında balık avı
banner150

banner150

banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

   Karaoğlanoğlu Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık Derneği, Karaoğlanoğlu Balıkçı Barınağı’nda “Albacore Balık Avı Müsabakası” etkinliği düzenledi.

   Balıkçı Barınağı Projesi’nin yıllardır hayata geçirilmemesine dikkat çekmek amacıyla da düzenlenen etkinliğe adanın dört bir yanından gelen balıkçılar katıldı. Sabahın erken saatlerinde barınağa giden birçok balıkçı, teknelerini alıp denize açıldıktan sonra albacore (orkinos) balıklarını avladı.

   Ayrıca etkinlikte barınağın yakınlarında döner ve çeşitli içecek stantları da kuruldu. Etkinlik, adeta festival havasında geçti. Bazı balıkçıların etkinliğe çocuklarıyla birlikte katılması ise etkinliğe ayrı bir neşe kattı.

   Etkinliğin sonunda dereceye giren kişilere kupa ve madalyaların yanı sıra çeşitli hediyeler takdim edildi.

   Etkinliğe dernek üyelerinin yanı sıra Halkın Patisi Milletvekili Jale Refik Rogers, Halkın Partisi Milletvekili Erek Çağatay ve Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser de izleyici olarak destek verdi.

Faraç: Balıkçı Barınağı Projesi yıllardır hayata geçirilemedi

   Karaoğlanoğlu Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık Derneği Başkanı Sait Faraç, Avcılık Federasyonu’nun yıllık faaliyet programında yer alan Albacore Balık Avı Müsabakası’nın yapılabilmesine maddi ve manevi anlamda katkı gösteren herkese teşekkür etti.

   Balıkçı Barınağı Projesi’nin yaklaşık 10 yıldır bir türlü hayata geçirilemediğini belirten Faraç, “Her şeye rağmen hem gençlerimize ve geleceğimize sahip çıkabilmek, hem de aktif bir durumda olduğumuzu gösterebilmek için etkinliklerimize devam ediyoruz” dedi.  Faraç, Karaoğlanoğlu Balıkçı Barınağı’nın halkın su sporları ve balıkçılık yapabilmek için denize ulaşabileceği tek yer olarak kaldığına dikkat çekerek, Balıkçı Barınağı Projesi’nin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

   Faraç ayrıca, aşırı yağışlar ve şiddetli fırtınalar sonucunda yıkılan dalgakıranın kış mevsimi gelmeden önce tamir edilmesini istediklerini de sözlerine ekledi.

Keser:  Farkındalık yaratmak istedik

   KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Erhan Keser de, Albacore Balık Avı Müsabakası’nın hem barınakla ilgili farkındalık yaratmak, hem de insanların bu tür faaliyetlerle kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamak amacıyla yapıldığını dile getirdi.

   Keser, Karaoğlanoğlu Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık Derneği’nin Karaoğlanoğlu Barınağı’nı bizzat kendi emekleriyle iyileştirmeye çalıştığını, ancak devletin de bu konuda elini taşın altında koymasının zamanının geldiğini söyledi. Söz konusu barınağın sermayeye verilmemesi gerektiğine dikkat çeken Keser, “Devlet bu gibi yerleri sermaye yerine halka bırakırsa, insanların daha fazla sosyalleşeceğine inanıyoruz. Bu noktada devlete farkındalık yaratabilmek için de bu gibi etkinliklere sıkça yer veriyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104