Festivali yeni-rembetiko grubu Trio Tekke açtı

banner37

Dünya müziği ile dünya mutfaklarını buluşturan festival, Güney Lefkoşa’daki Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda yer alıyor

Festivali yeni-rembetiko  grubu Trio Tekke açtı
banner90
banner8

Murat OBENLER

   Müzik, tiyatro, dans gibi sanatsal etkinliklerin yer aldığı Lefkoşa Rum Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Lefkoşa Festivali kapsamında 21-24 Kasım tarihleri arasında yer alan “Dünya Müziği/Dünya Mutfağı” adlı mini-festival yeni-rembetiko müziğinin Kıbrıs’taki önemli temsilcilerinden Trio Tekke’nin Güney Lefkoşa’daki Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda verdiği konserle başladı.

banner134
   Cura ve vokalde Anthonis Antoniou, elektronik gitarda Lefteris Moumtzis ve bas gitar ve vokalde Colin Somervell’den oluşan gruba yakında çıkacak “Strovilos” albüm kayıtlarında da çalan Anglo-İtalyan davulcu Dave De Rose eşlik etti. Yayınladıkları üç albümden afrobeat, kumbia, asid rock, saykodelik rock ve caz tınılarının da sıklıkla duyulduğu Yunan rembetikosu ağırlıklı şarkıları seslendiren grup beğeni toplarken yeni albümünün 2020 ilkbaharında çıkacağı müjdesini de verdiler.

Cumartesi 2 ve pazar da 1 konser var

   Festivalin yer aldığı Güney Lefkoşa’daki Lefkoşa Belediye Tiyatrosu binasında Rusya, Suriye, Uzakdoğu, Yunanistan, Kıbrıs, Almanya, Amerika mutfaklarından stantların da yer aldığı “Dünya Müziği/Dünya Mutfağı” festivali programı şöyle:
   Bugün, Avant Tout (İngilizce, Fransızca ve Yunanca  caz müziği-Fransa) saat18.00; Gypsy Violins (Zeqir Sulkuqi-Avrupa’dan çingene müziği) saat 20.30
   Yarın, Soul & Body (Farklı ülkelerden 7 müzisyenden oluşan  topluluk) saat 18.00.
  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75