banner6

FETÖ KKTC'de kilit noktalarda

banner37

CHP Eski milletvekili Faik Tunay, FETÖ’nün Türkiye’de devletin bütün kademelerine sızdığına işaret ederek, FETÖ’nün KKTC’de de var olduğunun öne sürüldüğü kelimesini doğru bulmadığını, FETÖ'nün KKTC'de kesinlikle varolduğunu ve kilit noktaları tuttuğunu söyledi.

FETÖ KKTC'de kilit noktalarda
banner99

StarKıbrıs'tan Yeşim ÖZTOPRAKTAN'ın haberine göre, CHP Eski milletvekili Faik Tunay, FETÖ’nün Türkiye’de devletin bütün kademelerine sızdığına işaret ederek, FETÖ’nün KKTC’de de var olduğunun öne sürüldüğü kelimesini doğru bulmadığını savundu ve ekledi;

24.Dönem İstanbul Milletvekili Dışişleri Komisyonu üyesi Faik Tunay, alçak darbe girişimini sert sözlerle eleştirdi. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) devletin bütün kademelerine sızdığını belirten Tunay, “KKTC’de de var olduğu öne sürülüyor. Öne sürülüyor kelimesini doğru bulmuyorum. Kesinlikle var” dedi. 15 Temmuz darbe girişimini, “Bir musibet bin nasihatten hayırlıdır diye bir söz var. Tam da 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü anlatan en iyi sözlerden bir tanesidir” şeklinde konuşan Faik Tunay, “Üç tarafımız denizlerle, dört tarafımız hainlerle çevrili” dedi. 'CHP varsa herkes için vardır' söyleminin artık geçerliliğinin kalmadığını belirterek, partiden istifa eden CHP'li eski milletvekili Faik Tunay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la siyaset yapmayı arzu ettiğini de dile getirdi. Star Kıbrıs Türkiye temsilcisi Yeşim Öztopraktan’a önemli açıklamalarda bulunan Tunay, dış politikada ebedi dostluklar ve düşmanlıklar olmadığını, sadece çıkar ve menfaat ilişkilerinin bulunduğunu kaydetti. Faik Tunay’ın açıklamalarından öne çıkan detaylar şöyle:

FETÖ KKTC’de kesinlikle var

“Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) devletin bütün kademelerine sızdı. KKTC’de de var olduğu öne sürülüyor. Öne sürülüyor kelimesini doğru bulmuyorum. Kesinlikle var. Ben Dışişleri Komisyonu üyeliği yaptım. İkili anlaşmalar komisyondan geçer. Yurtdışına sayısız geziler yaptık. Oralarda FETÖ çok daha güçlü Yurt dışında kendilerine çalışma alanı olarak kabul etmişler. Hangi ülkelerde okulları varsa İyi iş adamlarının bakanların çocukları onların okullarında. KKTC’de de bunlar çok güçlüdür veya kilit noktalarda vardır. 15 Temmuz süreci nedeniyle kendi içimizdeki yangından dolayı yurt dışına bakamadık. ABD’de çok ciddi lobi faaliyetleri yapıyorlar. İngiltere’de öyle.”

Haberin tamamını okumak için tıkla >>>

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2016, 15:28
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104