banner6

Feyzioğlu’ndan Rum’a üzücü haber

banner37

Feyzioğlu’ndan Rum’a üzücü haber: 

Feyzioğlu’ndan Rum’a üzücü haber
banner90
banner99

Feyzioğlu’ndan Rum’a üzücü haber: 

“KKTC kendine yeten bir ekonomiye kavuşacak”
 
Yapılan ve bir süre sonra hayat bulması beklenen projeleri sıralayan Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu , “Bir Rum gazete makalesinde okudum. Bu ve nice projelerle  Kuzey Kıbrıs kendine yeter hale geliyor diye şikayet ediyorlardı. Memnun oldum. Bir üzücü haber vereyim onlara. Şikayetleri  daha da artacak. Türkiye - KKTC işbirliği ile KKTC yere sapasağlam basan, kendine yeten bir ekonomiye kavuşacak” dedi. 


Kıbrıs Türk Narenciye Üreticileri Birliği Genel Kurulu’nde konuşan Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu  Türkiye - KKTC daima el ele. Desteğimizin tek dayanağı var, kardeşlik hukuku” diye konuştu  

Feyzioğlu’nun konuşması şöyle: 

Kıbrıs Türk Narenciye Üreticileri Birliği Genel Kurulu'nda göz bebeğimiz üreticileri selamlama imkanı buldum. Teşekkür ederim Sayın Divana. 
Asrın projesi ile Türkiye'den su geldi. Karada dağıtımı için DSİ'miz çalışıyor. 
Ondan daha büyük projemiz, kablo ile elektrik. KKTC hem enerji  arz güvenliğine kavuşacak hem üreticinin ve herkesin elektrik maliyeti ucuzlayacak. 
Gümrük otomasyon sistemi tamamlandı. Gazimağusa Liman Gümrüğü'nde işlem süreleri çok kısalacak. 
TİKAmız ile narenciye kurutma ve paketleme pilot projelerini hayata geçiriyoruz. Tarıma dayalı sanayi gelişecek. 
Dijital Dönüşüm Ofisimiz KKTC e - devlet yapısını tamamladı. Şimdi sıra KKTC kurumlarının hizmetlerini yüklemesinde. E devlet içinde çalışacak Çiftçi Kayıt Sistemi planlama imkanı ve hizmete erişim kolaylığı sağlayacak. 
Üreticinin ürünü Mersin'den dönmesin diye Devlet Laboratuvarını yeniliyoruz. Keşke bir organizasyon yapılsa da dondurulmuş gıdaları getiren soğutmalı kamyonlar boş dönmesin, narenciyeyi Türkiye'ye götürse. İki yönlü de taşıma maliyeti yarı yarıya azalır. Tüketici faydalanır. Kıbrıs Türk Ticaret Odası el atsa çözülür sanırım. 
Bir Rum gazete makalesinde okudum. Bu ve nice projelerle  Kuzey Kıbrıs kendine yeter hale geliyor diye şikayet ediyorlardı. Memnun oldum. Bir üzücü haber vereyim onlara. Şikayetleri  daha da artacak. Türkiye - KKTC işbirliği ile KKTC yere sapasağlam basan, kendine yeten bir ekonomiye kavuşacak. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104