Fidanlara ‘Can Suyu’ verildi

banner37

Fidanlara ‘Can Suyu’ verildi
banner99

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in katkılarıyla, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığına bağlı Orman Dairesinin iş birliğinde uygulamaya giren e-fidan projesi kapsamında ve kktcfidan.com sitesi üzerinden yapılan bağışlarla dikilen fidanlara can suyu verildi.

Etkinliğe, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Özel Kalem Müdürü Kemal Şöföroğlu, Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu, Kuzey Kıbrıs Turkcell Müdürü Murat Küçüközdemir, Genel Müdür Yardımcıları, yöneticileri ile birçok kurum direktörü katıldı.

banner134

Kalkanlı bölgesinde gerçekleşen etkinlikte Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Murat Küçüközdemir birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından ise bağış yapan ve etkinliğe katılan kurumların yöneticileriyle temsilcilerine teşekkür belgeleri takdim edilerek fidanlara can suyu verildi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu Can Suyu etkinliğinde gerçekleştirdiği konuşmasına, 2020 yılında çıkan yangınla birlikte adeta ciğerlerimizin yandığını söyleyerek başladı. Çavuşoğlu yangında 10 bin hektarlık çok geniş bir alanın yandığını aktararak, Kuzey Kıbrıs Turkcell ile başlatılan proje kapsamında yanan bölgeye 50 bin ağacın dikilerek ağaçlandırıldığını söyledi. Duyarlılık göstererek destek olan halka ve kurumlara teşekkür eden Bakan Çavuşoğlu birçok sivil toplum örgütünün de yine kendi çabalarıyla o bölgenin yeşillendirilmesi için katkılar sağladığından ve seferberlik ilan ettiğinden bahsetti. Kurak geçen bu yılda alanda bulunan fidanlara ikinci can suyu verilmesi için bir arada bulunduklarını aktaran Çavuşoğlu, önümüzdeki yıl tüm sivil toplum örgütleriyle aynı bölgeye 300 bin fidan dikme hedefleri olduğunu ve bu rakama ulaşacaklarını aktardı. Bakan Çavuşoğlu, “Bizlere, ülkemize verdiği desteğe ve ülkemizin her fidanına, her karış toprağına sahip çıkan Kuzey Kıbrıs Turkcell ailesine teşekkür eder, destek veren herkesi sevgi ve saygıyla selamlarım“ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
covid-infinity
covid-infinity - 2 ay Önce

Bu yaz hepsi kuruyacaktir, herzaman oldugu gibi. Yazik.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75