banner6

'Fikir Tarlası' tanıtıldı

banner37

Kıbrıs Türk Kadınlar Konseyi’nin bilgilendirici sohbet toplantıları çerçevesinde düzenlenen etkinlikte “Fikir Tarlası” adlı projenin tanıtımı yapıldı. Tanıtım, Bilişim Derneği Başkanı ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yılmaz ve Kuzey Kıbrıs Türkcell Kurumsal İletişim Uzmanı Gülten Karanfiloğlu tarafından gerçekleştirildi.

'Fikir Tarlası' tanıtıldı
banner151 banner143

Konseyden yapılan açıklamaya göre, proje hakkında kapsamlı bilgiler aktarılan sunumda, Kuzey Kıbrıs Turkcell, Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve Bilişim Derneği’nin inovasyonu merkeze alarak, ülkedeki teknoloji geliştirme potansiyelini ortaya çıkarmayı hedeflediği anlatıldı.

Projeye; girişimci bireyler, fikri olan ama yazılım ya da geliştirme bilgisi olmayanlar, projelerini hayata geçirmek isteyen öğrenciler ve yazılım geliştirme firmalarının katılabileceği belirtilirken, başvuruların bir komite tarafından değerlendirileceği de hatırlatıldı.

100 bin TL mali destek sağlanacak projede, 18 Aralıka kadar başvuru kabul edilecek.

“Bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki yeni fikirlerin, özellikle de özgünse, ekonomik olarak hemen uygulanabilecek potansiyele sahipse hemen değerlendirmeye alınacağı belirtilen sunumda, 100 bin TL maddi desteğin yanı sıra bilgi, deneyim, altyapı paylaşımı da yapılacağına dikkat çekildi.

“Fikir Tarlası” isimli proje, Ağustos ayı sonunda Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın katılımıyla gerçekleştirilen tanıtım gecesi ile ülke geneline tanıtıldı, devlet ve hükümet yetkilileri başta olmak üzere yazılım sektörü temsilcilerinden de önemli destek gördü.

Sunumda ayrıca www.fikirtarlasi.org web sayfası üzerinden projeye başvuru yapılabileceği ve detaylara da ilgili adresten ulaşılabileceği de belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2016, 11:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104