banner6

Fileleftheros: Türk tarafı önkoşullar koyuyor

banner37

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, dün, KKTC’ye yaptığı ziyaret ile temasları çerçevesinde yapmış olduğu açıklamalar, Rum basınında geniş yer buldu.

Fileleftheros: Türk tarafı önkoşullar koyuyor
banner99

Kıbrıs Rum basını TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın ortaklaşa yaptıkları açıklamalara da yer verdi.

Fileleftheros gazetesi, haberi  “Şart Koyuyorlar ve Şantaj Yapıyorlar-Yeni Cenevre İçin Önkoşullar” şeklinde manşetten ve iç sayfadan  duyururken, Türk tarafının, TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın ortaya koyduğu önkoşullar içerisinde, Güvenlik konusunu ele almaktan kaçınmaya çalıştığını iddia etti.

Gazete Ankara ve “işgal rejiminin” ortaklaşa ortaya koyduğu şart ve önkoşulların, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile liderler arasında Pazar akşamı yapılacak yemekte, anlaşma sağlanması konusunda herhangi bir çerçeve bırakmadığını iddia etti.

Gazete Çavuşoğlu ve Akıncı’nın açıklamalarına da geniş bir şekilde yer verdi.

banner134

Politis gazetesi haberi “Çavuşoğlu Güvenlik İle İlgili Türk Tezini Yineledi-Doğal Gaz İçin De Mesajlar-Güvenliği Görüşüyorlar Ancak Sıfır Askeri Değil” başlıklarıyla aktardı.

Alithia gazetesi “Çavuşoğlu’nun Ziyareti-Cenevre 2 İçin Ankara ve Kıbrıslı Türklerin Ortak Çizgisi” başlığını kullanırken Haravgi gazetesi ise “Hedef  New York’tan Cenevre’ye-Çavuşoğlu: Askerin Tamamen Çekilmesine Hayır”  şeklinde haberi aktardı.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104