banner6

Firar etmesine yardımcı olan biri olup olmadığı araştırılacak

banner37

Lefkoşa Polis Müdürlüğü hücrelerinden ağustos ayında firar eden ve geçtiğimiz gün Girne’de yakalanan V.A. bir hafta daha polis hücresinde kalacak

Firar etmesine yardımcı olan biri olup olmadığı araştırılacak
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

‘Soygun’ ve ‘Sahtekarlıkla para temini’ suçlarından tutuklanarak yerleştirildiği Lefkoşa Polis Müdürlüğü Merkez Karakolu hücrelerinden ağustos ayında firar eden ve 3 Kasım’da Girne’de yakalanan V.A. isimli zanlının tutukluluk süresi 7 gün uzatıldı.


Aleyhindeki suçlamalara bir de ‘Yasal tutukluluktan firar’, “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etme” soruşturması eklenen V.A. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis memuru Soner Şaban’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Şaban, zanlı V.A.’nın (E-35) “Soygun”, “Sahtekarlıkla para temini” ve “Yasal tutukluluktan firar” suçlarına methaldar olduğunu kaydetti.


Polis memuru Soner Şaban, 18.08.2021 tarihinde saat 11.40’ta Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin vermiş olduğu 300/2021 sayılı teminat şartlarını yerine getiremediğinden dolayı Merkez Karakol hücrelerinde tutuklu bulunan Lefkoşa’da sakin V.A.’nın gizlice hücreden kaçarak yasal tutukluluktan firar ettiğine vurgu yaptı.

Şaban, meseleyle ilgili aranan zanlının 03.11.2021 tarihinde Girne’de tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.  


Tahkikatın devam ettiğini ve zanlının firarı sonrasında ona yardımcı olan biri olup olmadığının araştırılacağını belirten Şaban, zanlının 7 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104