Firar teşebbüsüne 1 yıl hapislik

banner37

Lefkoşa’da 2018 yılı içerisinde Trenyolu Polikliniği’ne tedavi amacıyla götürülen ancak cezaevine döneceği sırada kaçmaya çalışan Melisa Şen’in aleyhindeki dava karara bağlandı

Firar teşebbüsüne 1 yıl hapislik
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da 2018 yılı içerisinde uyuşturucu suçu nedeniyle Merkezi Cezaevi’nde hükümüz tutuklu olarak bulunan ve tedavi amaçlı götürüldüğü Trenyolu Polikliniği’nde işlemleri bittiği sırada kelepçeye bağlı olduğu başka bir tutukluyla firar teşebbüsünde bulunan Melisa Şen, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 1 yıl hapse mahkum edildi.


Nüvit Gazi’nin başkanlığında Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın kararını Kıdemli Yargıç Şerife Katip açıkladı.


banner134
Katip, sanığa ceza verilirken kamu yararının düşünülmesi gerektiğini belirterek, bu nedenle caydırıcı ve ibret verici cezaların verilmesinin önem arz ettiğini vurguladı.


Katip, sanığın 20 yaşında olmasının ve kararın caydırıcı olmasının göz önünde bulundurulduğunu ifade ederek, sanığa 1 yıl hapis cezası verilmesine karar verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75