Firari saldırgan sınırda enselendi

banner37

Polis memuru Fahri Toklu’yu bıçakla ağır yaraladıktan sonra kaçan ve iki haftadır aranan Gökhan Takımcılar dün Kırklar köyünde polis ve askerin ortak operasyonuyla yakalandı. Takımcılar’ın aracında iki tür de uyuşturucu bulundu

Firari saldırgan sınırda enselendi
banner8

Sedef BOŞNAK

Gaziköy’de 15 Ağustos’ta görevi başındaki polisi öldürmeye teşebbüs edip, bıçakla ağır yaraladıktan sonra çaldıkları araçlarla kaçan Ecevit lakaplı İbrahim Takımcılar’dan sonra Gökhan Takımcılar, dün öğle saatlerinde, Kırklar Köyü’nde, gizlendiği yerde yakayı ele verdi.

Birçok suçtan sabıkası olan cezaevi firarisi Gökhan Takımcılar, Kırklar Köyü’nde, askeri bir birlik yakınında, başarılı bir operasyon sonucu, askerler, Lefkoşa CÖŞ ve Demirhan Polis Karakolu’ndan ekipler tarafından kıskıvrak yakalandı.

banner134

Demirhan Polis Karakolu’na götürülen Gökhan Takımcılar, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Gökhan Takımcılar’ın bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılması bekleniyor.

Bebeği vefat etti

Güney Kıbrıs’a geçtiği düşünülse de günlerdir ülke genelinde polis tarafından aranan Gökhan Takımcılar, dün saat 14.00’te, Kırklar Köyü’nde askeri bir birlik yakınında yakalandı.

Polis, Gökhan Takımcılar’ın, 2 ay önce doğan ve tedavi gördüğü hastanede vefat eden bebeğinin cenaze töreni öncesinde alarma geçti.

Takımcılar’ın bölgeye geleceği ihtimalini değerlendiren polis, aramalarını sıklaştırdı ve firariyi yakaladı.

Bölgede, terk edilmiş bir araç tespit eden polis, yaptığı araştırmada, aracın, Gökhan Takımcılar’ın KKTC’ye geçmek için kullandığı araç olduğunu belirledi.

Terk edilmiş araçta yapılan aramada ise yaklaşık 10 gram Hintkeneviri ve 3 gram da metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirildi.

Öte yandan, bıçakla sırtından, boynundan, göğsünden ve kalbine yakın bir noktadan yaralanan polis memuru Fahri Toklu’nun Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde günlerce süren tedavisinin ardından taburcu edildiği öğrenildi.

Olay nasıl olmuştu?

Gaziköy’de ve civar köylerde, artan hırsızlık olayları nedeniyle, devriyeye çıkan Demirhan Polis Karakolu’ndan iki polis, 15 Ağustos’ta saat 19.00 sıralarında Gaziköy’deki bir tarla içerisinde şüpheli olarak gördüğü araçtaki iki kişiyi kontrol amacıyla ekip arabasına bindirdiği sırada, Gökhan Takımcılar isimli saldırgan cebinden çıkardığı bıçakla polis memuru Fahri Toklu’ya arkadan saldırarak, sırtından, boynundan, göğsünden ve kalbine yakın bir noktadan bıçaklamıştı.

Diğer polisin yaralı arkadaşına yardım ettiği sırada ise, Gökhan Takımcılar ve Ecevit lakaplı İbrahim Takımcılar isimli iki zanlı, çaldıkları BA 250 ve LG 077 plakalı araçlarla ayrı ayrı kaçmışlar, daha sonra LG 077 plakalı aracı Akdoğan’da terk ederek, diğer araçla kaçışlarını sürdürmüşlerdi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde SBA Polisi, zanlıların ara bölgede görüldüğünü ve takibinde olduklarını bildirmişti.

Ecevit lakaplı İbrahim Takımcılar isimli zanlı, 6 Ağustos’ta Akdoğan’da terk edilmiş bir evde yakalanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88