banner6

Firarilere yardım edeceklerdi, şimdi yargılanmayı bekleyecekler

banner37

Firarilere yardım edeceklerdi,  şimdi yargılanmayı bekleyecekler
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA 

   KKTC’den ihraç edilmek üzere tutuklu bulundukları yurttan kaçan Suriye uyruklu üç firariyi Mağusa’ya götürmek için anlaşan ve firarileri beklerken yakalanan iki zanlı yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

   “Ağır bir cürüm işlemek için gizli ittifak” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar M.D. ve H.M. dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Mustafa Parlak’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Parlak, 22.03.2022 tarihinde saat 00.15’te pandemi oteli olarak kullanılan Yıldız Öğrenci Yurdu’nda KKTC’den ihraç edilmek üzere tutuklu olarak bulunan Wisam Fathullah (E-22), Ahmed Elhamıd (E-23) ve Huseyin Alabed Allah (E-22) isimli şahısların gizlice yurttan kaçtıklarını ve Demirhan Polis Karakolu ekiplerince suçüstü yakalandıklarını kaydetti.

   Polis memuru Mustafa Parlak, firar sonrası yapılan soruşturmada, konu şahısları alacak olan zanlı 1 M.D. ve zanlı 2 H.M.’nin CC 828 plakalı araç içerisinde konu şahısları bekledikleri esnada Demirhan’da tespit edilerek alıkonulduklarına vurgu yaptı.

   Parlak, zanlı 2 H.M.’nin konu şahısları 300 TL karşılığında Mağusa’ya götüreceklerini itiraf ettiğini belirtti.

   Tahkikatın tamamlandığını belirten Parlak, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
   Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad,
zanlıların yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, KKTC vatandaşı birer kefilin 75 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110