Fırat Ataser: Başkan kapattık dedi, işletmeler açıktı

banner37

Alsancak Belediyesi Başkasını Fırat Ataser'in bet ofis ve kahvehaneleri kapattıklarına ilişkin açıklamasına karşın, bölgedeki söz konusu işletmelerin açık olduğu öğrenildi.

Fırat Ataser: Başkan kapattık dedi, işletmeler açıktı
banner90
banner99

Elde edilen bilgiye göre bu işletmelerden kapatma talep ve rica eden Başkan Ataser, bir çok işletmeden bu istemine olumlu yanıt alamadı. Isletmeler Resmî kapatma kararı olmadığı için kapanmayı reddederken, bölgede de 'kapanma' konusunda ikiye bölünüldü. Başkan Ataser'in kapanma ısrarına özellikle esnafın aralarında bulunduğu önemli bir kesim tepki koyarken, denetimin ön olana çıkması isteniyor. Bölgede yaşanan bir kesim ise bir süre kapanmayı savunuyor.

Bölgedeki Covid-19 vaka sayısının toplam 6 kişi olduğunu ifade eden Ataser, buna karşın temaslı sayısının fazla olduğunu dile getirerek, bölgenin 10 gün kapatılması talebini Sağlık Bakanı’na yeniden ileteceğini kaydetti.

banner134
Ataser, bölgedeki bet ofisini kapatmak istediğini fakat kapatamadığını dile getirerek, bunu sert bir dille eleştirdi.

Temaslıların kendini saklamadan hastane gittiğini, bu açıdan şanslı olduklarını ifade etti. Bundan sonraki sürecin de gizlenmeden, ortaya çıkarak devam etmesi temennisinde bulunan Ataser, “Geçmişte gizlenmeler olmuştu ama bu sefer umarım böle bir şey yaşamayız.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75