banner6

Fırınlar çalışamadı, ekmek üretimi aksadı

banner37

Fırınlar çalışamadı, ekmek üretimi aksadı
banner151 banner143

Eniz ORAKCIOĞLU

   Ülkemizde yakıt krizi yüzünden saatlerce süren elektrik kesintileri, birçok sektörü olduğu gibi fırıncıları da mağdur etti.

   Kesintiler, özellikle üretim sektörünü büyük zarara uğrattı.

   Kesintilerden etkilenenlerin başında ise fırıncılar geliyor. Temel gıdaların başında gelen ekmek üretimi için şart olan elektrik, saatlerce kesik kalınca fırınlarda ciddi sıkıntılar oluştu.

   KIBRIS’a konuşan Fırıncılar Birliği Başkanı Ömer Çıralı, jeneratörü olmayan fırınların ciddi zararları oluştuğunu, jeneratörü olanların bile uzun süreli kesinti karşısında jeneratörlerin bu yükü kaldırmadığını belirterek, üretimi durdurmak zorunda kaldığını belirtti.

   Bu arada Mağusa’da fırını olan Behzat Demirtaş isimli kişi de mağduriyetini sosyal medya üzerinden paylaşarak, duruma isyan etti.

   Demirtaş, zararının 30 bin TL olduğuna dikkat çekerek, yetkililere “Benim, çalışanımın ve çocuklarının hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Çıralı: Ciddi mağduriyetler yaşadık

   Fırıncılar Birliği Başkanı Ömer Çıralı, uzun süreli elektrik kesintilerinin fırıncıları ciddi anlamda çıkmaza soktuğunu vurgulayarak, bazı fırıncıların jeneratörlerinin kesintilere yetersiz kaldığını, bazılarının ise jeneratörlerinin olmamasından kaynaklı mağduriyetler yaşadıklarını belirtti.

   Çıralı, pazartesi günü 2 saat ara ile toplam 12 saat kesinti yapıldığından yakınarak, jeneratörlerin bu yükü kaldırmadığını söyledi.

   Üyelerinden aldıkları şikayetlere bakıldığında zararın büyük olduğuna dikkat çeken Çıralı, dün kendi üretimlerini de durdurmak zorunda kaldıklarını, jeneratörün patlamasından korktuklarını kaydetti.

Demirtaş: 30 bin TL zararım var

   Mağusa’da faaliyet gösteren bir fırın işletmecisi Behzat Demirtaş, sosyal medya üzerinden isyan ederek, mağduriyetini paylaştı.

   Demirtaş, uzun süreli ve habersiz elektrik kesintileri nedeni ile iki günde 30 bin TL zararı olduğunu kaydederek, “Parayı geçtim, kaybettiğim müşteriyi kim geri getirecek. Benim, işçilerimin ve çocuklarının hakkını sizlere helal etmiyorum. Allah bin katını sizlerden çıkarsın yazıklar olsun” şeklinde yakındı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104