Fırtına, Güzelyurt’u kırdı, geçirdi

banner37

Ağaçlar devrildi, reklam panoları ve mandıraların çatıları uçtu, yollar kapandı, elektrik telleri koptu, yangın çıktı. Bazı araçlar kopan ağaç dallarının altında kalarak hasar gördü

banner87
Fırtına, Güzelyurt’u kırdı, geçirdi
banner8

SADECE 10 DAKİKA YETTİ… Güzelyurt bölgesinde dün öğle saatlerinde kopan ve sadece 10 dakika süren fırtına, hayati felç etti, büyük hasara yol açtı. Şiddetli rüzgarla doğal afeti yaşayan bölgede, vatandaşlar korku dolu saatler yaşarken, yetkililer de alarma geçti. Güzelyurt, Bostancı ve Güneşköy’de yangına da yol açan fırtına yüzünden elektrik kesintileri de yaşandı

Güren TİLKİ

Sonbahar’ın ilk doğal afeti Güzelyurt bölgesinde yaşandı. Dün öğle saatlerinde sadece 10 dakika etkili olan fırtına, ağaçları devirdi, reklam panoları ve mandıraların çatılarını uçurdu, yolların kapanmasına yol açtı, elektrik tellerini kopardı, yangına neden oldu.

Bazı araçlar kopan ağaç dallarının altında kalarak hasar gördü.

Fırtına yüzünden elektrik tellerinin kopmasıyla, Güzelyurt ve Lefke bölgesi saatlerce elektriksiz kaldı.

Korku dolu saatler yaşandı

Güzelyurt ilçesinde öğle saatlerinde sadece 10 dakika etkili olan şiddetli rüzgar, bölgeyi felç etti.

Şiddetli rüzgarla doğal afeti yaşayan bölgede, vatandaşlar korku dolu saatler yaşarken, yetkililer de alarma geçti.

Güzelyurt Polis Müdürlüğü, itfaiye, sivil savunma ve KIB-TEK ekipleri seferber oldu.

Şiddetli rüzgar, Güzelyurt, Bostancı ve Güneşköy’de yangına yol açtı.

Güzelyurt sanayi bölgesinde, Kemal Ekendal’a ait park halindeki aracın üzerine, rüzgarın şiddetinden kırılan ağaç devrildi.

Ağaç altında kalan araçta maddi hasar meydana geldi.

Ekiplerin uzun uğraşları sonucu devrilen ağaç kesilerek araç kurtarıldı.

Doğal afet isyanı

Araç sahibi Ekendal, aracının ful sigorta olmadığına işaret ederek, “Bu bir doğal affet. Konuyla ilgili belediye ve kaymakamlığa ulaştım ancak olayın kendilerinin sorumluluğunda olmadığını söylediler” diyerek, bu tavra isyan etti.

Güzelyurt terminal bölgesindeki Kuzey Kıbrıs Narenciye Üreticileri Birliği önündeki ağaç da şiddetli rüzgardan dolayı yerle bir oldu ve elektrik tellerini de kopararak, bölgede elektrik kesintisi yaşanmasına sebep oldu.

KIB-TEK ekipleri olaya müdahale ederek, bölgeye yeniden elektrik akımını sağladı.

Yine Güzelyurt terminal bölgesi yakınlarında, tren istasyonu olarak bilinen bölgenin karşısındaki dev okaliptüs  ağacının da büyük bir dalı koparak, anayol içerisine düştü.

Bu yüzden yol, trafiğe kısa süreliğine kapandı. Yapılan çalışmaların ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

Akçay’daki zeytinyağı fabrikasının yol kenarında bulunan reklam panosu da şiddetli rüzgardan yerle bir oldu. Zeytinyağı fabrikası direktörü Durmuş Aydın, şiddetli rüzgar yüzünden sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108