banner6

Fokaidis: Kazanılmış haklar kaybedilmeyecek

banner37

Kıbrıs Rum Savunma Bakanı Hristoforos Fokaidis,  Kıbrıs Milli Muhafızları (KMM) mensuplarının işini ya da kazanılmış haklarını kaybetmeyeceğini vurguladı.

Fokaidis: Kazanılmış haklar kaybedilmeyecek
banner99

Politis gazetesine göre Fokaidis, Ekologlar Milletvekili Yorgos Perdikis’in Kıbrıs sorununun olası çözümünün ardından Savunma Bakanlığının bir planının olup olamadığı ve KMM’daki insan dinamiğinin nasıl değerlendirileceğine dair sorularına yanıt verdi.

Habere göre Bakanlık yazılı açıklamasında, KMM personelinin uygun bir şekilde değerlendirileceğini ve hiçbir durumda işten çıkarılma ya da kazanılmış hakların kaybedilmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

Her durumda yeni tür tehditlerle (asimetrik tehditler vs.) ilgili planlamalarının devam ettiğini ve Kıbrıs sorununun çözülmesi ya da çözülmemesinden etkilenmediğini vurgulayan Bakanlık, “Kıbrıs’ın coğrafyası değişmeyecek ve yeni tehditler de Kıbrıs sorununun çözülmesi ya da çözülmemesine bağlı değildir” dedi.

Haberinde, planlanan yeni teçhizatlanma programının Kıbrıs sorununun çözümünün ardından da kullanılabilecek sistemlerle ilgili olduğunu kaydeden gazete, Münhasır Ekonomik Bölgenin ve kara sularının gözetlenmesinde kullanılan açık deniz gemilerinin söz konusu olduğuna işaret etti.

Bu gemilerin devletin tüm savunma birimi gibi, federal yönetimin himayesine gireceğini belirten gazete, aynısının, asimetrik tehditler ve kaçak mültecilik gibi konularda önemli rol oynayacak UAV insansız hava araçları için de geçerli olacağını kaydetti.

Gazete çözümün olmaması durumunda, KMM’nin güçlendirilmesine yönelik planların olduğundan da söz etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2017, 10:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104