banner6

Fotoğraf çektikleri gerekçesiyle polise götürüldüler

banner37

Anti-militarist Barış Harekatı etkinliğine katılan iki Kıbrıslı Rum, askeri bölge yakınlarında fotoğraf çektikleri için ifadeleri alınmak üzere polise götürüldü. Yapılan incelemenin ardından Kıbrıslı Rumlar serbest bırakıldı.

Fotoğraf çektikleri gerekçesiyle polise götürüldüler
banner99

Edinilen bilgiye göre bölgedeki tabur komutanın ihbarı üzerine 'askeri nöbet kulubelerini görüntüleme' şüphesi ile polise götürülen Panayiotis Achniotis ve Andonis Pastellopoulos adındaki 2 Kıbrıslı Rum, polis sorgusunun ardından şikayete konu delil tespit edilemediğinden serbest bırakıldı. Evgenia Nikiforou isimli Kıbrıslı Rum kadının ise çantasının incelendiği bildirildi.  

İhbarın asker tarafından yapıldığı iddia edilirken, şikayetin ileri safhaya taşınmadığı için Kıbrıslı Rumlar hakkında işlem yapılmadığı kaydedildi. Öte yandan bir Kıbrıslı Rum'un ise kimlik bilgilerinin alındığı ifade edildi. 

banner134

Lefkoşa Polis Müdürlüğü önünde açıklama yapan Fezile Osum, "Nereye dönsek yasak bölge. Anti militarist bir gecede militer bir olayla geceyi kapatıyoruz" diyerek tepkisini dile getirdi. 

Etkinlik Lefkoşa Surlariçi'ndeki Bandabulya'nın doğusunda bulunan otoparkta yer alıyordu. Bu yıl sekizincisi düzenlenen etkinlik, 14 Ağustos 1974’te yapılan ve Kıbrıs’ın bölünmesine neden olan harekatı protesto etmek için düzenleniyor.   

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2017, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88