banner6

FOTOĞRAFLI: Bir başkadır yurdum insanı

banner37

Ev aynasından yapılan dikiz aynasına, iç çamaşırlarından oluşan dilek ağacına, sadece kirişi kalmış kapı üzerindeki elektrik sayacına, arabasını korumaya çalışan vatandaşın uyarı yazısına, uyuyan arkadaşlarının üzerini biberle örten pazarcılara kadar farklı manzaralar, gören herkesin yüzünde bir tebessüm oluşturuyor.

FOTOĞRAFLI: Bir başkadır yurdum insanı
banner150 banner151 banner143

Mustafa ÖZYAĞCI

Ülkemizin farklı bölgelerinde objektiflerimize yansıyan birbirinden ilginç, bir o kadar da komik görüntüler “Bir başkadır yurdum insanı” dedirtiyor.

İlginç karelerden ilki; Güzelyurt-Lefkoşa arasında yolcu taşımacılığı yapan bir otobüste karşımıza çıkıyor. Otobüsün içerisindeki kırılan dikiz aynasının yerine monte edilen evlerde kullanılan duvar aynası gören herkesi önce bir gülümsetiyor ancak daha sonra eğreti duran aynanın düşme ihtimali endişeye yol açıyor.

İkinci ilginç kare, Yeşil Barış Hareketi’nin (YBH) sosyal sorumluluk projesi ‘Teneke Çocuk Projesi’ kapsamında Lefkoşa’da Otobüs Terminal Durağı’na kurulan geri dönüşüm kafeslerine ‘içecek tenekeleri buraya’, ‘lütfen plastik veya başka çöpler atmayınız, sadece teneke atın’ ibaresi yazılmasına rağmen kafeslerin içerisinin plastik şişelerle doldurulmuş olması.

Aynı proje kapsamında Lefkoşa Türk Belediyesi önünde kurulan teneke kutu geri dönüşüm kafesinde ise durum daha farklı. Bu kafes amacına uygun olarak kullanılmış ve sadece teneke içecek kutuları atılmış.

Üçüncü kare, bir yapıdan geriye kalan kapı kirişlerini yansıtıyor. Bina tamamen yıkılıp yok olmasına karşın halen ayakta duran kapı kirişinin üzerindeki elektrik sayacı da ayrıca dikkat çekiyor.

Dördüncü karede, Lefkoşa’nın Ortaköy bölgesinde bir vatandaşın evinin garajına astığı bir uyarı yazısı göze çarpıyor. Arabasını korumak isteyen vatandaşın astığı uyarı yazısında “Lütfen bu park yerine kedi ve köpek maması konulmasın, başka uyarmayacağım çünkü arabamı çiziyorlar” ifadesi yer alıyor.

Beşinci kare, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin arkasında bulunan bir apartmanın yanındaki bir ağacı yansıtıyor. Apartmanda yaşayan birileri tarafından bir poşetle savrulduğu tahmin edilen kadın iç çamaşırları ve çoraplarından oluşan giysilerin ağacın dallarına takılıp, bir dilek ağacı görünümü oluşturması dikkat çekiyor.

Altıncı ve son karede ise, pazarda duvar dibine uzanarak şekerleme yapan bir pazarcıya arkadaşlarının yaptığı şaka yer alıyor. Pazarcılar, duvar dibinde uyuyan arkadaşlarının üzerine biberleri dizerek adeta bir örtü oluşturmuş.

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2017, 09:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110