Fuar kavşağına trafik ışığı konulacak

banner37

Ulaştırma Bakanı Canaltay, Lefkoşa’da sıklıkla ciddi kazaların meydana geldiği kavşakla ilgili çözüm üretildiğini açıkladı

Fuar kavşağına trafik ışığı konulacak
banner90
banner99

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, trafik konusunda Polis Trafik Müdürlüğü ile toplantıda bir araya geldiklerini ve yolların durumu ile en çok kaza olan noktalarla ilgili bir çalışma yaptıklarını ifade etti.  Canaltay, Lefkoşa Fuar kavşağı için çözümün trafik ışıkları olduğunu ve oraya trafik ışığı konacağını kaydetti.

banner134
Katıldığı bir programda konuşan Canaltay, şöyle dedi:


“Sorunları çözerken en büyük sıkıntı mali kaynak sıkıntısıdır. Bu mali sıkıntıları aşabildiğimiz anda ışıklandırma projelerimiz hazır, kavşakların ışıklandırılması hazır. Yol temizliği hazır. Eğer bütçe ile ilgili sorun yaşıyorsanız bazı şeyleri erteliyoruz bazen çözüyoruz bazen belediyelerle işbirliği yapıyoruz.


Netice itibarıyla bütçe sorunlarını çözebildiğimiz anda bu ülke daha iyi hizmet alacak. Eğer siz ne istediğinizi, ne olduğunuzu ve kendinizi anlatamazsanız o zaman ilişkilerde bir dengesizlik olur. Siz bir ülke, bir devletsiniz. Bir anavatanınız var Türkiye Cumhuriyeti... Çıkış kapımız TC, ekonomik olarak işbirliği yapacağımız yer TC. Ben orasıyla açık açık konuşamazsam ve kendimi anlatamazsam bu çarpık bir ilişkiye dönüşür ve iki halkın arası açılır. Beni buraya halkım getirdi ve ben halkın temsilcisiyim. UBP’nin görüşleri doğrultusunda halkı temsil ediyorsam Anavatan Türkiye ile iyi ilişkiler kurmak zorundayım. Şeffaf olarak bizim gerçeklerimizi anlatmak durumundayım, onlar da kendi gerçeklerini. İki devlet çerçevesi içerisinde şeffaf, saygı ve sevgi içerisinde bu ilişkileri götürmemiz lazım.”

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2021, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75