banner6

Fuhuş kaydı tutulan 2 defter emare alındı

banner37

Fuhuş kaydı tutulan  2 defter emare alındı
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da sakin Afrika kökenli zanlı R.E.B. isimli kadın, “Fahişelik Yaptırma, Kontrolü Altındaki Binada Fuhuş Yapılmasına İzin Verme, Fuhuşa Teşvik” suçlamalarıyla tutuklandı. Zanlı R.E.B., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Aysu Alakan Çakan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak polis çavuşu Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 2022 Şubat-Mayıs ayları içerisinde zanlı R.E.B.’nin kontrolü altınla bulundurduğu bir apartman dairesi içerisinde aynı yerde sakin G.L.S. ve M.M.U.’nun fuhuş yapmasına izin vererek, ikametgah içerisinde para karşılığı fuhuşa teşvik ettiğinin tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Hüseyin Ergüleç, zanlının derdest emri gereği tutuklandığını ve zanlının tasarrufunda bulunan fuhuştan temin edilen kazançları gösteren iki adet defter ve fuhuş geliri olduğuna inanılan 12 bin 500 TL ve 50 dolar nakit paranın emare olarak alındığını kaydetti. Ergüleç, tahkikatının yeni başladığını, temin edilmesi gereken ifadeler, olay mahallinde incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğuna vurgu yapıp, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Aysu Alakan Çakan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104