“Fuhuşa Teşvik”ten 15 gün hapis yatacaklar

banner37

Polisin, Beşparmak köyünde bir evde yaptığı aramada, içerisinde fuhuş yaptırdıkları kadınların isimleri ve karşılığında verdikleri paraları gösteren defter bulunması üzerine tutuklanan biri kadın 4 kişi, dün karar için Girne’de mahkemeye çıkarıldı

“Fuhuşa Teşvik”ten  15 gün hapis yatacaklar
banner99

“ZENGİN HAYATLARI ANLATAN TV PROGRAMLARINDAN ETKİLENDİLER”… “Fuhuşa Teşvik” ve “Fahişeliğe Teşvik Etmek” suçlarından 15’er günlük hapis cezasına çarptırılan sanıklar Ali Yıkılmaz, Merve Özer, Serkan Demir ve Mahmut Önen’in avukatı, müvekkillerinin televizyonda gördükleri güzel ve zengin hayatları anlatan programlardan etkilendiklerini, sanıkların eğitimsiz oluşları nedeniyle öyle bir hayat amaç edip, bu suçu işlediklerini belirtti. Avukat, sanıkların bu suçtan başka bir suça bulaşmadıklarını ve sabıkasız oluşlarının lehlerine değerlendirilmesini talep etti.

Meyil AVCAN

Girne’de, Beşparmak köyünde, bir evde yapılan aramada, içerisinde, fuhuş yaptırdıkları kadınların isimleri ve karşılığında verdikleri paraları gösteren bir defter bulunması olayıyla ilgili tutuklanan sanıklar Ali Yıkılmaz, Merve Özer, Serkan Demir ve Mahmut Önen aleyhinde dün karar duruşması yapıldı.

   Girne Kaza Mahkemesi, sanıkların adada turist statüsünde bulunduklarını göz önünde bulundurup, ağırlaştırıcı ve hafifletici sebeplerini tezekkür ederek, sanıkları 15’er günlük hapis cezasına mahkûm etti.

   Sanıkların avukatının mahkemede söyledikleri ise dikkat çekti.

   Avukat, müvekkillerinin suçlarını kabul ederek, adaletin erken tecellisine katkı koyduklarını ve polise yardımcı olduklarını belirterek, sanıkların sabıkasız olduklarını ve ülkeye turist olarak geldiklerini söyledi. Müvekkillerinin televizyonda gördükleri güzel ve zengin hayatları anlatan programlardan etkilendiklerini, sanıkların eğitimsiz oluşları nedeniyle öyle bir hayat amaç edip bu suçu işlediklerini kaydeden avukat, bu suçtan başka bir suça bulaşmadıklarını ve sabıkasız oluşlarının lehlerine değerlendirilmesini talep etti.

Ortak hareket ettiler

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Seran Bensen, sanıkların Girne’de meydana gelen “Fuhuşa Teşvik” ve “Fahişeliğe Teşvik Etmek” suçlarından methaldar olduklarını belirterek, bu yıl içerisinde Girne’de 7 kadını, farklı kişilerle, yasa dışı olarak cinsi münasebette bulunmaya teşvik edip, fuhuş yoluyla para kazandıklarını söyledi.

   Mahkemeden temin edilen arama emri gereğince sanıkların Beşparmak köyündeki ikametgâhlarında yapılan aramada, kadınların isimlerini ve karşılığında verdikleri paraları gösteren bir adet defter bulunduğunu belirten Yargıç, sanıklar Ali Yıkılmaz, Merve Özer, Serkan Demir ve Mahmut Önen’in 4 Temmuz’da tutuklandıklarını, gönüllü ifade vererek, suçlarını kabul ettiklerini kaydetti.

   Yargıç, sanıkların turist olarak ülkeye gelip böyle bir suç işlemelerini aleyhlerine, sabıkasız ve eğitimsiz oluşlarının lehlerine değerlendirerek, toplumda örf, gelenek ve ahlakına aykırı suçlar işledikleri için caydırıcı ceza verilmesi gerektiğini söyledi.

   İtham oldukları ilk davalarının üç yıl, ikinci davalarının ise iki yıl hapislik cezası öngördüğünü belirten yargıç, sanıkların ortak hareket ettikleri ve para kazanmak için bunu yaptıkları yönünde ifade verdiklerini, kadınları süslemek için eve kuaför getirdiklerini ve sanık Mehmet Nergis’in ise müşteri bulduğunu, tüm sanıkların organize bir şekilde hareket ettiklerini vurguladı.

   Yargıç, tüm ağırlaştırıcı ve hafifleştirici sebepleri değerlendirerek, her dört sanığın da 15’er gün hapislik cezasına çarptırılmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75