Füzenin 13 parçası askere taşındı, incelemeye alındı

banner37

Suriye’den fırlatılan S-200 füzesinin parçalarının ülkemizde 5 bölgeye düşmesi sonrası, Türkiye Genelkurmay Başkanlığı’dan yetkililerin adaya geldiği öğrenildi

banner87
Füzenin 13 parçası askere  taşındı, incelemeye alındı
banner90
banner99

FÜZENİN PARÇALARI TOPLANDI… Ülkemize düşen S-200 füzesine ait 5 bölgede toplam 13 parçası bulundu. Parçaların 4’ünün Taşkent’e, 1’inin Dikmen’e, 5’inin Değirmenlik’e, 1’nin Serdarlı’ya, 2’sinin ise Görneç’e düştüğü tespit edildi. Taşkent’e taşınan parçalar dün de Dikmen’deki askeri birliğe taşındı. Türkiye’den gelen askeri yetkililerin füze parçaları üzerinde inceleme yaptığı öğrenildi.

Ahmet KARAGÖZLÜ

   Suriye’nin İsrail’e attığı S-200 füzesinin ülkemize düşmesinin yankıları hâlâ sürüyor.

   Önceki gün olduğu gibi dün de vatandaşlar, gün boyu füzenin parçalarının ne olduğunu ve bundan sonra ne yapılacağını sorguladı.

   KIBRIS’ın elde ettiği bilgilere göre, füzeye ait toplam 13 parça dün Dikmen’deki askeri birliğe taşındı. Türkiye Genelkurmay Başkanlığı’ndan ülkemize gelen yetkililer ise, füzenin parçalarını incelemeye aldı.

Füzenin parçaları 5 bölgeye saçıldı

   S-200 füzesine ait toplam 13 parçanın 4’ünün Taşkent’e, 1’inin Dikmen’e, 5’inin Değirmenlik’e, 1’nin Serdarlı’ya, 2’sinin ise Görneç’e düştüğü tespit edildi.

   Büyük parçaların ve en büyük hasarın Taşkent bölgesinde olması nedeniyle tüm parçalar, önceki gün bu bölgeye taşındı.

   Türkiye’den gelen İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekibi bölgede incelemeler yaptı.

   Dün de askeri araçlarla füzeye ait parçaların Dikmen’deki askeri birliğe taşındığı öğrenildi.

   Güvenilir kaynaklardan elde ettiğimiz bilgiye göre, Türkiye Genelkurmay Başkanlığı’ndan ülkemize gelen askeri yetkililer, füzenin parçaları üzerinde inceleme yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75