Gardiyan tutuksuz yargılanacak

banner37

Merkezi Cezaevi’nde uzun yıllardır gardiyanlık yapan ve cezaevi adına aldığı akaryakıtı çalmakla suçlanan Zeki Öztürk, dün sabah mahkemeye çıkarılıp, teminatla serbest bırakıldı

banner87
Gardiyan tutuksuz yargılanacak
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Merkezi Cezaevi’nde uzun yıllardır Bakım Onarım Servisi’nde gardiyanlık yapan ve cezaevi adına aldığı akaryakıtı çalmakla suçlanan Zeki Öztürk, dün sabah mahkemeye çıkarıldı ve teminatla serbest bırakıldı.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından takibe alınan ve bir petrol istasyonundan cezaevine ait akaryakıt kartıyla bir bidonda 22 litre Euro dizel alıp, cezaevinin park yerinde aracına yerleştirirken suçüstü yakalanan gardiyan Zeki Öztürk’ün, temmuz ayında 5 kez daha 450 TL değerinde akaryakıt çaldığının belirlendiği ileri sürüldü.

“Kamu Görevlisi Tarafından Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Zeki Öztürk, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Necip Taşlı’yı dinletti.

 

Gardiyan, suçüstü yakalandı

Mahkemede yeminli şahadet veren Taşlı, 30.07.2018 tarihinde saat 11.15’te PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından Lefkoşa’da yapılan takip ve operasyon neticesinde Göçmenköy’de faaliyet gösteren Autosat Trading Ltd, Alpet Petrol İstasyonu’nda KKTC Merkezi Cezaevi’nde görevli Gardiyan Çavuş Zeki Öztürk’ün, tasarrufunda bulunan ve şahsına ait mavi renk plastik bidon içerisine 90 TL değerinde 22 LT Euro dizel akaryakıt koyup, kullanımında bulunan RHA 3334 plakalı araca ise 60 TL değerinde 14.5 LT

Euro dizel akaryakıt koyduktan sonra, KKTC Merkezi Cezaevi’ne ait akaryakıt kartından toplam 150 TL ödeyerek, 90 TL değerinde 22 litre Euro dizel sirkat ettiğini yineledi.

Polis memuru Necip Taşlı, aynı gün konu şahsın 22 litrelik akaryakıt bidonunu adına kayıtlı bulunan ve Merkezi Cezaevi’nin oto parkında bulunan GP 613 plakalı van aracına koyması üzerine suçüstü hali gereği tutuklandığını anımsattı.

Taşlı, mavi renk akaryakıt bidonu içerisindeki 22 litre Euro dizel akaryakıt, GP 613 plakalı van araç ile gardiyan üniformasının emare olarak zapt edildiğini kaydetti.

“Daha önce de akaryakıt çaldığı belirlendi”

Polis memuru Necip Taşlı, mesele ile ilgili olarak zanlının gönüllü ifade verdiğini ve GP 613 plakalı aracında kullanmak için Temmuz 2018 ayı içerisinde 5 seferde toplam 450 TL değerinde Euro Dizel sirkat ettiğinin belirlendiğini söyledi.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Taşlı, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, KKTC vatandaşı iki kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75