Gardiyanoğlu: Kıbrıs’ta eksik olan çözümsüzlüktür, çözüm de UBP’nin tüzüğünde

banner37

Gardiyanoğlu: Kıbrıs’ta eksik olan çözümsüzlüktür, çözüm de UBP’nin tüzüğünde
banner90
banner8

Sibel Kolçak’ın sunduğu Gün Ortası programının konuğu UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarının UBP kanadında  yüksek tempoda geçtiğini aktardı. Gardiyanoğlu,  ‘Bir tek seçimden seçime değil, sürekli olarak arazinin içinde olan kişileriz, bu tempolara karşı antrenmanlıyız’ dedi ve Kıbrıs’ta barışın 1974’ün 20 Temmuz sabahı geldiğini şu an Kıbrıs adasında barışın var olduğunu ancak çözümün olmadığını kaydetti.

banner134
Tek hedeflerinin UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanması olduğunu aktaran Sadık Gardiyanoğlu,  “Tek bir hedefimiz var. 11 Ekim birinci ve 18 Ekim ikinci turda zaferi kazanarak Sayın Ersin Tatar’ı saraya göndermek en büyük çaba ve gayretimiz bu.  UBP burada Türk siyasetini kuran, TMT’nin devamıdır. 7’den 77’ye herkesin yelpazesinin geniş olduğu bir siyasi partidir. Gençlik yapılanmaları, kadın yapılanmaları ve teşkilatlarıyla çok büyük bir partidir. Tabi Ersin Tatar’ın kendi özelliklerine de bakmak lazım. UBP’nin tüzüğünde de yazan iki eşit kurucu devlet statüsünde dayalı bir çözümdür UBP’nin kırmızı çizgileri. Sayın Genel başkanımız gerek iş hayatında olsun gerekse siyaseti olsun, Ersin Tatar halkla iççice olan 3-4 siyasetçiden biridir.  Yeşilırmak’tan Karpaz’a kadar girmediği bölge, kahve içmediği insan yok gibidir” ifadelerine yer verdi.

Ersin Tatar’ın, enerjisini ve ömrünü ‘Kıbrıs Türkü’nün yanında olmak için harcadığını ifade eden Gardiyanoğlu, “UBP masadan kaçan taraf değil, yapıcı olan, bu ülkede yapılması gereken her şeyi yapan bir siyasi partidir.  Her yerde illa ki kırgın küskün vardır konu Kıbrıs konusu ise, milli davaysa, garantörlükse konu askerse, konu gelecek olan nesillerin bu coğrafyada kökleşerek kalmaları konusuysa günü geldiğinde ilgili taban gereğini yapar, sandığına gider oyunu kullanır.  Ülkede yaşayan seçmen kitlesine baktığımızda yüzde 65 bir sağ yüzde 35 sol seçmen vardır. Sağ ve sol partilerin yapmış olduğu anketlere bakıldığında ortalama yüzde 85 iki eşit kurucu devlet istasyonuna dayalı bir çözümü arzu ediyoruz diye bir sonuç ortaya çıkıyor.  Garantörlük konusunda üç garantör vardır. Garantörlükler aynen devam etmelidir sorusuna cevap yüzde 87 kalmalıdır, şeklinde. Halkımızın yüzde 95’i askerin bu adada kalmasını, garantörlüklerin devamını ve Kıbrıs konusunda da iki eşit kurucu istasyona dayalı bir çözümü desteklemektedir Kıbrıs’ta barış barış barış…. Diyenler var ama zaten Kıbrıs’ta barışı engelleyenler yok. Barış, 20 Temmuz 1974 sabahı adamıza geldi. Kıbrıs’ta şu an eksik olan çözümdür.  Çözümde halkın iradesi iki eşit kurucu devlet statüsüne dayalı bir çözümdür bu çözümde 11 Ekim 1975’te kurulan UBP’nin tüzüğünde yazıyor” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75